Św. Mikołaj i … Baba Jaga w Klubie LOK

Autor: kurier-kolski.pl | 07.02.2021

Niespodziewani goście odwiedzili dzieci w ostatnią styczniową niedzielę, w świetlicy Klubu LOK „Kolska Starówka”. Grupka dzieci została zaproszona w tym dniu do Klubu na słodki poczęstunek pod noworoczną choinką … „Jeszcze zdążył”-słychać były uwagi tych starszych, gdy w drzwiach ukazał się niespodziewanie Św. Mikołaj z workiem prezentów. Nie był to jedyny gość dzieci w tym dniu, gdyż po św. Mikołaju do klubowej świetlicy na miotle przyleciała Baba Jaga wzbudzając u tych najmłodszych pewien lęk, ale i zaciekawienie.

 

Jak okazało się później, Baba Jaga przypadkiem zawitała do Klubu szukając swojego kota Klakiera i prosząc dzieci o pomoc w jego odnalezieniu. Była w tym dniu przyjaźnie nastawiona do wszystkich i chociaż trzymała w ręku drewnianą chochel do mieszania w garnku, nie zamierzała jej użyć. Dzieci podpowiadały jej gdzie widziały kota Klakiera, za co Baba Jaga obdarowywała je paczkami ciasteczek. Natomiast Św. Mikołaj poinformował wszystkich, że wraca do Laponii i jest to już ostatnie jego spotkanie tej zimy z dziećmi. Kolejno zapraszał je do siebie pod choinkę obdarowując przy tym pokaźnymi paczkami pełnymi słodyczy. Były i rózgi ale jak się okazało, dzieci prosiły o nie św. Mikołaja oraz Babę Jagę na swoich „niegrzecznych rodziców”.

Najmłodszymi uczestnikami tej zabawy pod choinką był 3-letni Wojtuś oraz pięcioletnie Zuzia i Maja, natomiast najstarszymi 11-letni Ania i Dawid oraz 12 letni Oskar.

Organizatorzy: Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole serdecznie dziękują za jej wsparcie szczególnie pani Teresie Brzoskiej – radnej Rady Miejskiej Koła oraz pani Alicji Wapińskiej – radnej Rady Powiatu Kolskiego, a także kolskim firmom. Spotkanie odbyło się przy zachowaniu warunków obostrzeń sanitarnych.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
sexual dating sites free

100 free online uk dating sites
free dating site european men in usa http://freedatingfreetst.com/

ähnlich wie lovoo
2 lat temu

lovoo code einlösen lovoo match aufheben http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tider , tinder website
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

tider , tinder dating app
tider

austin pool removal
2 lat temu

Attack is the best defence.

DanielEvamp
2 lat temu
austin construction dumpster

His word is as good as a tied knot.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526