Ks. Michał Krygier wyszedł z kliniki i wraca do zdrowia!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.01.2021

Pochodzący ze Straszkowa (gm. Kościelec) 40-letni ks. Prałat Michał Krygier, od 2012 r. Kapelan Biskupi biskupa włocławskiego, a od 2015 r. proboszcz Parafii Katedralnej we Włocławku i kustosz pierwszej świątyni diecezji – Katedry Włocławskiej, przez wiele tygodni był hospitalizowany w jednej z bydgoskich klinik w wyniku ciężkich powikłań, prawdopodobnie po zakażeniu koronawirusem. Stan znanego i lubianego księdza był wcześniej bardzo poważny, a nawet zagrażający życiu. Miesiąc temu ks. bp Wiesław Mering zwrócił się do wiernych  z apelem o modlitwę w intencji ks. Krygiera. Mamy dobrą informację, że ks. Krygier wyszedł już ze szpitala i szybko wraca do zdrowia!

W 2015 roku decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa nowym proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP we Włocławku i kustoszem katedry włocławskiej mianowany został ks. Michał Krygier, dotychczasowy kapelan Biskupa Włocławskiego, którym był 3 lata.

Jak czytamy na stronie Diecezji Włocławskiej: ks. Michał Krygier urodził się 16 marca 1981 r. Po ukończeniu nauki w Zespole Szkół Rolniczych w Kościelcu i zdaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Wiesława Meringa 1 czerwca 2008 r. Jako wikariusz pracował w parafii Opieki Matki Bożej w Osięcinach. W 2010 r. bp Wiesław Mering skierował ks. Krygiera na studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej na UKSW w Warszawie. Od 2012 roku pełnił funkcję kapelana Biskupa Włocławskiego. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz, świetnie nawiązujący kontakt z wiernymi, zwłaszcza z młodzieżą i dziećmi, wykazujący się wieloma inicjatywami duszpasterskimi, a do tego cechujący się sprawnością organizacyjną wielu przedsięwzięć. Ks. Michał Krygier został mianowany równocześnie dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Nominację na proboszcza parafii katedralnej otrzymał 14 czerwca br. podczas Mszy św. we włocławskiej katedrze, sprawowanej przez ks. bp. Wiesława Meringa w dzień Patrona Miasta Włocławka, bł. Biskupa Michała Kozala.

Fot.archiwum – 2019 r.

Źródło: Diecezja Włocławska i Parafia Katedralna we Włocławku

 

2 odpowiedzi do wpisu

 1. I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if
  all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more
  useful than ever before. asmr 0mniartist

 2. It’s awesome to go to see this site and reading the views
  of all friends regarding this article, while I am also keen of getting knowledge.

  0mniartist asmr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526