Kolski żeglarz zakończył szczęśliwie Sylwestrowy Rejs

Autor: kurier-kolski.pl | 20.01.2021

Dariusz Borowiak, kolanin, niewidomy żeglarz, członek PZN Koło w Kole, pasjonat, ale przede wszystkim uczestnik, dalekich i bliskich wypraw morskich, nie raz wprawił nas w podziw, udowadniając, że niemożliwe może się stać możliwe. Nasz żeglarz wrócił właśnie z wielkiej wyprawy po Bałtyku. Rejs odbył się w dniach 27 grudnia – 5 stycznia w surowych warunkach, przy sztormowej pogodzie.  Po powrocie udał się do kolskiego Ratusza podziękować władzom miasta za wsparcie. O Panu Dariuszu telewizja Polsat nakręciła reportaż (można obejrzeć go na naszym facebooku).

Dariusz Borowiak po powrocie z wyprawy odwiedził Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, by podziękować władzom miasta za udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu nabył nowy strój morski. Sztormiak bardzo się przydał podczas Sylwestrowego Rejsu do Szwecji! W załodze byli młodzi, mniej doświadczeni żeglarze, którzy wiele się mogli nauczyć od naszego wilka morskiego. Pan Dariusz oddał podczas wyprawy cześć zmarłemu niedawno koledze, kapitanowi, wodując wieniec na pełnym morzu.

Podczas rozmowy z burmistrzem miasta, żeglarz opowiadał o tej i wcześniejszych wyprawach, wspominał o podziale zadań w załodze, obowiązkach, odpowiedzialności na morzu, wyrażając wielkie zamiłowanie do swojej pasji. Wyprawę wsparło materialnie wiele podmiotów, m.in. Gmina Miejska Koło.

– Podziwiam pana, przy kolejnych inicjatywach może pan liczyć na wsparcie samorządu, realizuje pan wielką pasję pokazując nam, że nie ma rzecz niemożliwych – przyznał kolski włodarz.

Nasz żeglarz udowadnia, że przed każdym człowiekiem, nawet gdy jest dotknięty niepełnosprawnością, stoją szanse rozwoju i realizacji marzeń, trzeba tylko wytrwale dążyć do upragnionego celu. Pan Dariusz ma dalsze plany, ciągnie go na północ. Życzymy pomyślnych wiatrów!

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
where can i find a dating website for free

legitimate dating sites free
free furry dating sites http://freedatingfreetst.com/

mädchen anschreiben lovoo

lovoo fake profil lovoo hinweis du wurdest für diese aktion gesperrt http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526