Mieszkańcy będą tworzyć kolski budżet obywatelski od roku 2022

Autor: kurier-kolski.pl | 01.12.2020

Podczas ostatniej sesji, na wniosek burmistrza, radni Miasta Koła podjęli uchwałę w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt Kolskiego Budżetu Obywatelskiego.W wielu innych miastach, w całej Polsce, budżety obywatelskie funkcjonują od wielu lat i stały się czymś oczywistym. U nas, pomimo obietnic, do tej pory nie było go. Teraz ma to się zmienić, ale dopiero od roku 2022, a więc pierwsze propozycje z tym związane ukażą się w przyszłym roku. To nowość w Kole i zapewne wzbudzi słuszne zainteresowanie dużej grupy mieszkańców.

Projekt został przyjęty przez Radę. Jak czytamy w dokumencie, celem Kolskiego Budżetu Obywatelskiego jest aktywizacja mieszkańców i zachęcenie ich do dyskusji na temat potrzeb mieszkańców Gminy Miejskiej Koło oraz decydowania o wydatkowaniu określonej części budżetu. Środki kolskiego budżetu obywatelskiego mają służyć podnoszeniu jakości życia mieszkańców.

– Zaproponowałem radnym projekt uchwały o Kolskim Budżecie Obywatelskim – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof WitkowskiPierwszym budżetem obywatelskim będzie budżet na rok 2022. O części wydatków budżetowych decydować będą mieszkańcy. Zapowiadałem, że tak uczynię i dotrzymuję słowa.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder website , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
3 lat temu

Popieram W/W wpis

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

To będzie wreszcie dla wielu okazja w tym uczestniczyć i swój wniosek złożyć!
Oczywiście nie będzie to się odbywało anonimowo ani na tym, ani innym forum.
Ciekawe czy będzie jakaś aktywność tych, co dotychczas „produkowali się” tylko anonimowo pełni krytyki i niezadowolenia?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526