Kolejne pół miliona dla kolskiego Szpitala z rezerwy budżetowej państwa!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.12.2020

Powiat Kolski otrzymał kolejne wsparcie z przeznaczeniem dla kolskiego Szpitala i jego pacjentów. W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Starosta Kolski Robert Kropidłowski podpisał umowę na dofinansowanie Powiatu. Ze strony Wojewody Wielkopolskiego umowę podpisała Wicewojewoda Aneta Niestrawska. Decyzją Premiera RP przyznano z rezerwy budżetowej środki finansowe w kwocie 498.400,00 zł z przeznaczeniem dla Powiatu Kolskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Zakup sprzętu – wyposażenie pracowni endoskopii w SP ZOZ w Kole”. Kolscy radni przyjęli jednogłośnie dofinansowanie do budżetu podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kolskiego.

Symboliczny czek z kwotą dotacji przekazała staroście wicewojewoda wraz z Joanna Szczechowska, dyrektor biura poselskiego ministra Zbigniewa Hoffmanna – Posła na Sejm RP. Gośćmi spotkania byli także burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki oraz radny powiatu kolskiego Radomir Piorun.

– Myślę, że jest to znaczące wsparcie dla szpitala w Kole, który już wcześniej otrzymał dofinansowanie na modernizację oddziału chirurgii i zakupu ambulansu – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska, która podkreśliła jednocześnie zaangażowanie w pozyskanie środków finansowych dla lecznicy wielkopolskich parlamentarzystów.

Podstawą wyposażenia będą elektroniczne zestawy endoskopowe wyposażone w urządzenia pokazujące obraz na ekranie LCD. Nowy sprzęt dla pracowni endoskopii zastąpi wysłużoną i wyeksploatowaną aparaturę. Wartość całkowita projektu wynosi 623 tys. zł. Pozostałą cześć środków finansowych na zakup sprzętu zagwarantował Powiat Kolski.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym z budżetu państwa oraz środkom finansowym z powiatu kolskiego SP ZOZ w Kole może rozstrzygnąć przetarg na wyposażenie pracowni endoskopii na kwotę ponad 620 tys. W ramach tej kwoty kolski szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt do endoskopii:
– wideokolonoskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet” i insuflatorem CO2 – 2 kpl.
– wideogastroskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet” – 2 kpl.
– automatyczna szafa do przechowywania endoskopów z systemem suszenia – 1 kpl.
– stół do badań endoskopowych – 1kpl.
– system cyfrowej archiwizacji i rejestracji badań endoskopowych wraz ze stanowiskiem komputerowym i drukarką – 1 kpl.
– stanowisko do automatycznego mycia i dezynfekcji endoskopów giętkich – 1 kpl.

Fot. fxart.pl

Przypomnijmy, że w dniu 28 września 2019 roku na spotkaniu w Kole z mieszkańcami powiatu kolskiego Premier Mateusz Morawiecki obiecał pomoc kolskiemu Szpitalowi. W dniu 22 czerwca 2020 r. podpisano umowę na dofinansowanie w wyniku, której Powiat Kolski otrzymał 1,2 mln zł z budżetu państwa na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa oddziału chirurgii w SP ZOZ w Kole wraz z wyposażeniem”. Wsparcie na pracownię endoskopii jest już drugim dofinansowaniem naszego Szpitala. Łącznie Powiat Kolski otrzymał 1,7 mln zł wsparcia rządowego na SP ZOZ w Kole.

Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli dofinansowanie rządowe do budżetu podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Kolskiego. Starosta Robert Kropidłowski podsumował, że dzięki tej dotacji będziemy mieli jedną z najnowocześniejszych pracowni endoskopii w Wielkopolsce. Podkreślił, że dużym wsparciem starań o dodatkowe środki był poseł z naszego okręgu Witold Czarnecki.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526