Nowa propozycja MDK – ciekawa w okresie pandemii

Autor: kurier-kolski.pl | 28.11.2020

Zachęcamy do skorzystania z nowej propozycji MDK w Kole skierowanej do osób chcących podążać śladami naszych przodków. Grupy rekonstrukcyjne, to wciąż oryginalny sposób na rozwijanie nowych i pielęgnowanie starych pasji, dlatego MDK chce zawiązać grupę odtwarzającą życie mieszczan z czasów średniowiecza. Chętni wcielą się w role zwykłych ludzi z tamtej epoki, uszyją stroje, wybiorą dawne imiona, odtworzą codzienne zajęcia i proste rzemiosło, poznają dawne zabawy dzieci i rozrywki, jakim – obok modlitwy, pracy i ascezy – oddawali się dorośli. Latem MDK planuje pokaz i zaprezentowanie grupy na zewnątrz.

Ruszyły zapisy! MDK czeka na kobiety z dziećmi i mężczyzn, na młodzież i seniorów, czyli wszystkich niezależnie od wieku.

-Zależy nam, aby udział w projekcie nieco odmienił codzienność, pozwolił na spędzanie czasu w dobrym towarzystwie i „przenosił” rekonstruktorów w historyczne czasy – piszą organizatorzy

Jeśli obostrzenia wynikające z epidemii pozwolą, to pierwsze spotkanie grupy rekonstrukcyjnej odbędzie się w styczniu 2021 r. (o dokładnym terminie poinformujemy).

Na zgłoszenia MDK czeka do końca grudnia 2020 r. – telefonicznie pod nr 505 744 720 lub e-mail-owo: mdk.promocja.kolo@wp.pl, tytułując korespondencję „Rekonstrukcja”, a w treści podając imię i nazwisko oraz nr telefonu do kontaktu.

Źródło: MDK w Kole
Fot.: Średniowieczna grupa rekonstrukcyjna zamku Tenczyn – Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder dating app , browse tinder for free
tinder dating app

Javiereralm
2 lat temu

tindr , tinder online
tinder website

Myronevita
2 lat temu

milfs dating.com
best online dating sites

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526