Zakażenie koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole – część klas uczy się w systemie zdalnym

Autor: kurier-kolski.pl | 12.10.2020

Ostatnie dni nie należały do łatwych dla dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz dzieci i ich rodziców w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Badanie u jednej z nauczycielek potwierdziło zakażenie koronawirusem. Jak podkreśla dyr. Waldemar Pietrzak, pani pedagog zachowała się niezwykle odpowiedzialnie, dzięki czemu podjęto błyskawiczne działania zapobiegawcze. Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego od dziś 5 klas podlega nauczaniu zdalnemu, a reszta uczniów uczy się w normalnym trybie, ale w zwiększonych obostrzeniach sanitarnych.

 

W rozmowie z naszą Redakcją dyr. Pietrzak podkreślał kilkakrotnie bardzo odpowiedzialne zachowanie nauczycielki,  która miała poza szkołą kontakt z osobą zakażoną, a gdy dowiedziała się o tym w ubiegłym tygodniu, natychmiast poinformowała go oraz od razu poddała się kwarantannie i nie pojawiła się w pracy, by chronić inne osoby. Równocześnie szybko bardzo szybko wykonała badanie, które w weekend potwierdziło u niej zakażenie. -Dzięki temu, dzięki tej wiedzy, już w czwartek wprowadziliśmy dodatkowy reżim sanitarny – mówi dyrektor.

Kwarantannie zostało poddanych kilkoro nauczycieli, którzy mieli styczność z nauczycielką, a takie niektóre dzieci. Powiatowy Inspektor Sanitarny Ewa Lewicka podjęła decyzję, że 5 najstarszych klas od dziś do piątku będzie korzystać z nauczania zdalnego, na platformie edukacyjnej, a pozostali uczniowie będą przychodzić do szkoły. Wszystkie dzieci są poddane dodatkowej kontroli i dużemu rygorowi sanitarnemu oraz są bacznie obserwowane przez nauczycieli i rodziców.

Dyrektor Waldemar Pietrzak mówi, że szkoła od początku roku szkolnego stosuje skrupulatnie wszystkie zalecenia oraz procedury reżimu sanitarnego, które są zalecane odgórnie. Obejmują one wiele czynności i ochronę uczniów oraz nauczycieli.

-W związku z tym co się stało musieliśmy przejść na hybrydowy system nauczania do piątku, przez najbliższe 5 dni. Osoby, które miały kontakt z naszą nauczycielką decyzją Sanepidu są na kwarantannie. Póki co wszyscy czujemy się dobrze, zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Pani nauczycielka zarażona koronawirusem przechodzi go bezobjawowo, a mija już ósmy dzień od potencjalnego zakażenia. Nauczyciele, którzy mieli z panią kontakt, a pozostają w kwarantannie, mimo to też pracują, prowadzą zajęcia z uczniami w sposób zdalny. Wyrazili taką chęć i zgodę, ponieważ czują się dobrze, a więc wszyscy zachowują się w sposób bardzo odpowiedzialny i bardzo pomagają. Chciałem podkreślić, że nie zostałem sam z tym problemem jako dyrektor, ale uzyskałem dużą pomoc od wychowawców klas. Cześć i chwała moim pracownikom, że stanęli na wysokości zadania. Nie mamy żadnej paniki na terenie placówki.

Opracowanie: M. Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , tinder dating app
tinder website

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , what is tinder
tinder login

Myronevita
2 lat temu

dating seiten
senior women for sex

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526