Wrzutnia książek z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie czytelników

Autor: kurier-kolski.pl | 27.10.2020

O trezor (wrzutnię) wzbogaciła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. To praktyczne i bardzo pomocne w czasie epidemii urządzenie zostało zakupione dzięki dotacji z Gminy Miejskiej Koło. Zostało zamontowane przy wejściu do Filii dla Dzieci, w środku budynku dworca.

>– Dzięki wrzutni do książek czytelnicy będą mogli bezpiecznie, bez kontaktu z pracownikami, oddać książki do biblioteki. W czasie epidemii to bardzo praktyczne i potrzebne rozwiązanie powiedział Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski.

Poza najważniejszymi, związanymi z bezpieczeństwem czytelników, względami, urządzenie odpowiada aktualnym potrzebom. Stojąc w holu dworca kolejowego jest dostępne w czasie otwarcia obiektu, czyli również w godzinach wieczornych, w weekendy i święta. Zatem można oddawać książki wypożyczone w bibliotece głównej, filii dla dzieci i pozostałych filiach książnicy w dogodnych godzinach, co powinny docenić osoby uczące się lub pracujące poza Kołem. Dyrektor książnicy ma też nadzieję, że nowa metoda ośmieli tych, którzy zwlekają z oddaniem zaległych lektur – i wreszcie powrócą one do księgozbioru.

– Książki będą codziennie wybierane, zdejmowane z konta czytelnika, kto nie planuje wypożyczenia kolejnej pozycji czytelniczej, może nie przekraczać progu biblioteki, poprzestać na wrzuceniu książki do trezora powiedziała dyrektor Aleksandra Kowalska.

Urządzenia są coraz popularniejsze w polskich miastach. Rekomenduje je Biblioteka Narodowa.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo icebreaker
3 lat temu

lovoo bilder guideline amazon underground lovoo vip http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526