Remiza OSP w Ruszkowie Pierwszym po remoncie – teraz jako Świetlica Wiejska [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.10.2020

Jeszcze kilka miesięcy temu remiza w Ruszkowie Pierwszym była w opłakanym stanie technicznym. Obecnie oko cieszy wybudowana praktycznie od podstaw, a już na pewno wyremontowana, nowa strażnica. Było to możliwe dzięki unijnemu programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w którym Gmina Kościelec rozpisała zadanie pod nazwą Przebudowa i wyposażenie świetlic wiejskich i otrzymała dofinansowanie. Pod koniec sierpnia urzędnicy gminni dokonali odbioru technicznego obiektu. Remont pochłonął kwotę 1.050.000 złotych, a prace wykonała wyłoniona w przetargu firma RAM-BUD Rafał Oliwecki.

Wyremontowana remiza niewiele ma wspólnego ze swoją poprzedniczką. Zmieniony został układ pomieszczeń na bardziej funkcjonalny,remontowi poddano praktycznie wszystko od podłóg po sufity a całość pokrywa nowy dach.Wymienione zostały okna i drzwi a to wszystko z dbałością o funkcjonalność dla niepełnosprawnych.

Za kwotę ponad 72 tys. zł zakupiono wyposażenie w postaci krzeseł, stołów i nowoczesnego sprzętu kuchennego. Obiekt zyskał status Świetlicy Wiejskiej i Ruszkowianie od teraz mają godne warunki do organizowania i uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych,kulturalnych i integracyjnych.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Super, oby służyła mieszkańcom. Brawo urząd gminy. Proszę pamiętać, by podziękować pani Justynie która napisała wniosek który otrzymał dofinansowanie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526