Oddanie do użytku drogi przy ulicy Szkolnej i ks. St. Kuranta w Kościelcu [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.10.2020

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r. Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020. Szacunkowa wartość projektu to kwota 1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania: 981 365,16 zł – 70 %.

 

W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawce którym została firma Trans-Spili Spółka z o.o.
Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawiła bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej.

W ramach inwestycji wykonana została nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostały również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowano miejsca parkingowe dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych.To wszystko pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej. Oddanie do użytkowania w/w odcinka drogi nastąpiło z końcem września tego roku.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo username
3 lat temu

lovoo status mann lovoo vip apk 2018 http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , how to use tinder
[url=http://tinderentrar.com/]http://tinderentrar.com/[/url]

Myronevita
3 lat temu

dating online dating
[url=”http://stfreeonlinedating.com/?”]free dating site [/url]

Azjata
Azjata
3 lat temu

Panie Wójcie piękna scena sami przyjaciele brawo brawo

Obserwator gminy
Obserwator gminy
3 lat temu

Panie Wojcie dlaczego tak daleko stoi pan od Pana starosty? No właśnie a co on tam robi? Powiat dołożył kasę do inwestycji?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526