Oddanie do użytku drogi przy ulicy Szkolnej i ks. St. Kuranta w Kościelcu [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.10.2020

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r. Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020. Szacunkowa wartość projektu to kwota 1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania: 981 365,16 zł – 70 %.

 

W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawce którym została firma Trans-Spili Spółka z o.o.
Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawiła bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej.

W ramach inwestycji wykonana została nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostały również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowano miejsca parkingowe dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych.To wszystko pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej. Oddanie do użytkowania w/w odcinka drogi nastąpiło z końcem września tego roku.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo username
4 miesięcy temu

lovoo status mann lovoo vip apk 2018 http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
4 miesięcy temu

what is tinder , how to use tinder
[url=http://tinderentrar.com/]http://tinderentrar.com/[/url]

Myronevita
5 miesięcy temu

dating online dating
[url=”http://stfreeonlinedating.com/?”]free dating site [/url]

Azjata
Azjata
11 miesięcy temu

Panie Wójcie piękna scena sami przyjaciele brawo brawo

Obserwator gminy
Obserwator gminy
11 miesięcy temu

Panie Wojcie dlaczego tak daleko stoi pan od Pana starosty? No właśnie a co on tam robi? Powiat dołożył kasę do inwestycji?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526