Mamy Mistrza i Wicemistrzynię Wielkopolski w szachach!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.10.2020

W Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach połączone, w grupach wiekowych do lat 13, z Eliminacjami Strefowymi do Mistrzostw Polski. W turnieju wzięło udział 117 szachistów, w tym aż dziewięcioro z Kościelca. Znakomicie spisał się Michał Grochowski, który zdobył złoty medal w kategorii do lat 18 i ukończył turniej z kompletem punktów. W grupie dziewcząt do lat jedenastu nie zawiodła oczekiwań Jagoda Świderska, która została wicemistrzynią Wielkopolski oraz wywalczyła czwarte miejsce na Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów.

Jagoda Świderska wystąpi już po raz piąty w Finałach Mistrzostw Polski 2021. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca odpowiednio w Mistrzostwach Wielkopolski/Eliminacjach Strefowych: