Szóste miejsce w Polsce szachistów ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.09.2020

Dużym sukcesem uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kościelca zakończyły się  Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach– Igrzyska Dzieci. Młodzi szachiści z Kościelca wywalczyli wysokie 6 miejsce.  Impreza odbyła się  w dniach 13 -16 września 2020 r. w Szklarskiej Porębie. Zawody zostały zorganizowane przez  Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Zarządu Krajowego Szkolnego Związku Sportowego.

 

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Reprezentacje szkół wyłonione w eliminacjach wojewódzkich składały się  z  4 zawodników: 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

Drużyna Szkoły Podstawowej z Kościelca wystąpiła w składzie : Jagoda Świderska, Igor Steckiewicz, Miłosz Świderski i Maciej Anastaziak.

Zawodnicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kościelca pokonali drużyny: DLS Gdańsk, SP 5 z Goleniowa, SP 2 z Dobczyc, SSP z Żar, ZSP Szybowice. Zremisowali partię 8 i 10 z reprezentacjami SP Chocianów oraz SPKP Łowicz i przegrali z drużynami: SP1 z Bełchatowa, SP 11 z Jeleniej Góry, ZSSO-SP nr 5 ze Skierniewic i ZSzP10 z Rybnika.

Uczniowie doskonalą na co dzień swoje umiejętności szachowe w UKS KKS Kiełbaska pod okiem trenerów Dariusza Ostrowskiego, Marty Hanusek i Sebastiana Hanuska. Opiekunem zespołu był Michał Anastaziak.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526