Świetlica w Turach oddana do użytku [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.09.2020

Mieszkańcy Tur w Gminie Kościelec mają dobrą passę. Niedawno uczestniczyli w oficjalnym przekazaniu do użytkowania nowej drogi, a za nimi kolejne ważne wydarzenie – odbiór techniczny wyremontowanej i doposażonej Świetlicy Wiejskiej.

 

Wykonawca ,firma Usługi Ogólnobudowlane Damian Pieszak podjął się nie lada wyzwania ponieważ remontem objęto wszystkie elementy  świetlicy od podłogi poprzez sciany, sufit i dach.Wymieniono również okna i wszystkie drzwi. Jednak firma poradziła sobie z tym zadaniem wzorcowo. Koszt remontu pochłonął kwotę około 625 tys.zł. a środki zostały pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich 2014-2020 oraz ze środków Gminy Kościelec. Z tychże właśnie środków zakupiono również nowoczesne  wyposażenie kuchni i krzesła.

Pod protokołem odbioru podpisali się: Wójt Gminy Dariusz Ostrowski, Inspektor nadzoru Jakub Strużyński, Wykonawca Damian Pieszak oraz Agnieszka Wiśniewska, która z ramienia Urzędu Gminy koordynowała realizację projektu.

Wyremontowana Świetlica wiejska będzie służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i integracji, a  jak oni wykorzystają ten obiekt zależy od nich samych. Jednak wieść gminna niesie, że Turzacy potrafią się zorganizować i biorą czynny udział w życiu sołectwa i gminy.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526