Rozmowa uczniów z astronautą Chrisem Cassidy z MSK

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2020

Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” dzięki współpracy z organizacją ARISS (Amateur Radio on the International Space Station, co w tłumaczeniu oznacza Krótkofalarstwo na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) i Polskim Związkiem Krótkofalowców oraz Kolskim Klubem Krótkofalowców SP3PGZ zorganizował z trzema szkołami: Szkołą Podstawową nr 2 w Kole im. Adama Mickiewicza (przy której działa klub), Szkołą Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Brdowie oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole krótkofalarską łączność z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS) przez telemost.

 

Łączność ta odbyła się przez stację naziemną, którą obsługiwał operator Martin Diggens (VK6JM) z Perth w Australii. Przedsięwzięciem z ramienia ARISS Europa kierował moderator Bertus Hüsken (PE1KEH) z Eindhoven z Holandii, który łączył się telefonicznie z krótkofalowcem z Koła Grzegorzem Walichnowskim, SP3CSD.

Dzieci i młodzież – uczestnicy przedsięwzięcia – mogli zadać na żywo astronaucie Chrisowi Cassidy 12 pytań i posłuchać jego odpowiedzi. Przygotowania do wydarzenia trwały prawie dwa lata, były pełne wysiłku, różnorodnych wydarzeń edukacyjnych, ale też tuż przed finałem – obaw o powodzenie akcji, wynikających z sytuacji spowodowanej COVID-19. Od początku aż po finał z ogromnym zaangażowaniem i godną podkreślenia maestrią nad przebiegiem projektu czuwał nasz wspaniały inspirator i przewodnik – mentor ARISS Europa dr Armand Budzianowski (SP3QFE).

Nad przebiegiem prac przygotowawczych i realizacyjnych projektu w poszczególnych szkołach z twórczym zaangażowaniem czuwali wspaniali dyrektorzy: Waldemar Pietrzak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, Dariusz Racinowski – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie i Waldemar Koligot – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kole.

Opiekun klubu i organizator projektu Michał Kazimierczak napisał: „Czujemy się szczęśliwi, że taki projekt, który był dla nas wielkim wyzwaniem zakończył się sukcesem”, a zespół Klubu Młodych Odkrywców Kolska Wyspa jest szczęśliwy i dumny, że program połączył nie tylko dzieci i nauczycieli z kilku szkół oraz dorosłych z kilku organizacji, ale może być też inspiracją dla wielu podobnych nam pasjonatów w polskim Roku Fizyki 2020.

W projekcie uczestniczyli i wspierali go swoimi działaniami nauczyciele: Agnieszka Komnata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, Anna Jerwan z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, Wiesława Nadolna ze Szkoły Podstawowej w Brdowie oraz niezastąpiony we wszelkich kwestiach związanych z „reżyserią” dźwięku – co było fundamentem wyraźnej słyszalności rozmówców: dzieci i astronauty – Roman Włodarczyk z MDK Koło.

Opiekunowie klubu młodych odkrywców „Kolska Wyspa”: Michał Kazimierczak i Jarosław Gałązka.

PAF – Fotograf Adam Wilk
Źródło: Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ekonomia Tematy
3 lat temu

Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Ekonomia Makro i Mikro

Cecha talentu jest niemoznosc pisania na zamowienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb preSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

Blogi Leasing
3 lat temu

By aktorka odniosla sukces, powinna miec twarz Wenus, umysl Minewry, wdziek Terpsychory, pamiec wzietego prawnika oraz sklre z gaznika. E. Barrymore UMS*

Japonia.XMC.PL
3 lat temu

Cecha talentu jest niemoznosc pisania na zamowienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb preSubiektywny 🙂 E. Zegadlowicz.

USA.XMC.pl
3 lat temu

Smiac sie czesto i serdecznie, zdobyc szacunek ludzi inteligentnych i blyskotliwych a takze sympatie dzieci i mlodziezy – to znaczy odniesc prawdziwy realny sukces :-). R.W. Emerson. Do You Seen ? USA* Vortal > http://www.USA.XMC.PL

Filozofia Tematy
3 lat temu

Pieniadz jest bezwonny, ale sie ulatnia. Autosugestia jest jest jedna, na wszystko podatna…

Norwegia Przewodnik
3 lat temu

Za kazdym praworzadnym mezczyzna, ktory odnilsl sukces, stoi kobieta – ktora nie ma co na siebie wlozyc. Sir. James Stewart

Obróbka Skrawaniem
Obróbka Skrawaniem
3 lat temu

Najcenniejszych rzeczy w zyciu nie nabywa sie za pieniadze.

Ekonomia Popyt
3 lat temu

Zycie przesycone jest abstrakcja i mozemy cos z niego zrozumiec jedynie dzieki intuicji. – David Lynch

Kaizen Tematy
3 lat temu

Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i błyskotliwych a także sympatię dzieci i młodzieży – to znaczy odnieść prawdziwy realny sukces :-). R.W. Emerson. Do You Seen ? USA* Vortal > http://www.USA.XMC.PL

Tomasz Michalowski
3 lat temu

Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu i progresywnego pressingu, a nie z oglądania się do tyłu. P. Coelho… & TM Created by ENdemol Studio…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526