Nowa jakość zarządzania w kolskim Ciepliku dla ochrony środowiska

Autor: kurier-kolski.pl | 12.09.2020

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole, będący strategicznym zakładem naszego miasta, szybko zmienia się i rozwija. Władze firmy zapewniają, że są świadome szkodliwości emisji CO2 do atmosfery, dlatego prowadzone są na szeroką skalę czynności zmierzające do minimalizowania negatywnego wpływu działalności spółki na środowisko naturalne.

 

W 2019 roku Zarząd Spółki MZEC mając na uwadze: wzrost cen paliw i energii – jednego z głównych składników kosztów, zmniejszenie ilości energetycznych surowców naturalnych, zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo energetyczne, zmieniające się wymagania prawne związane z ochroną środowiska oraz chcąc efektywnie zarządzać energią, postanowił rozszerzyć funkcjonujący system zarządzania o wymagania nomy ISO 50001:2018 – Zarządzanie Energią.

Przez cały 2019 rok trwały w Spółce prace polegające na dostosowaniu oraz wdrożeniu procedur wg normy ISO 50001. Przeprowadzono szkolenia oraz szereg konsultacji ze specjalistami w zakresie funkcjonowania w Spółce procedur związanych z tym zagadnieniem. Ponadto przeprowadzono szereg niezbędnych działań mających na celu spełnienie założeń normy, m.in. wprowadzono politykę, określono aspekty energetyczne, określono wymagania prawne, ustalono priorytety oraz zdefiniowano  cele.

Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem  wg  ISO 9001 i 14001został wdrożony w MZEC Sp. z o. o. już w 2005 roku. Pierwszy audyt certyfikujący przeprowadzony został w 2006 roku. Każdego roku odbywa się  audyt nadzoru, a co 3 lata przeprowadzane są audyty recertyfikujące.

W lutym 2020 audytorzy TUV SUD Polska przeprowadzili  audyt certyfikacyjny na zgodność z normą ISO 50001:2018. Spółce przyznano certyfikat Systemu Zarządzania Energią ISO 50001:2018 w związku z tym system procedur wg normy ISO 50001 jest  trzecim certyfikowanym systemem funkcjonującym w Spółce obok ISO 9001 i ISO 14001.

-Jest to niewątpliwe osiągniecie świadczące o wysokiej kulturze technicznej oraz organizacji pracy zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa jak i jego wpływu na otoczenie. Dzięki temu osiągnięciu wzrasta wiarygodność MZEC jako partnera, który na wielu płaszczyznach przywiązuje wagę do prowadzonej działalności tak, aby wypełniać najwyższe standardy dotyczące zarówno jakości świadczonych usług, ochrony środowiska naturalnego oraz efektywności energetycznej – mówi prezes MZEC Przemysław Stasiak.

Prezes zapewnia, że zarówno Zarząd jak i pracownicy kolskiego Cieplika są świadomi szkodliwości emisji CO2 do atmosfery w związku z czym prowadzone są na szeroką skalę czynności zmierzające do minimalizowania negatywnego wpływu działalności Spółki na środowisko naturalne. Za pomocą wdrożonych procedur można lepiej i wydajniej zarządzać paliwami oraz energią. Reżim procedur wymusza kontrolowanie procesu produkcji ciepła na każdym jego etapie, dzięki czemu staje się on bardziej efektywny, a co za tym idzie mniej uciążliwy dla środowiska naturalnego.

Źródło: MZEC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder app
http://tinderentrar.com/

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Jest progres bo zatrudnili Sobolewskiego .
Najwazniejsze ze na uccie w Mieszku w trakcie zakazu ustalili co i jak.

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

Jest to jedyna spółka w której ja widzę progres.

kolo
kolo
3 lat temu

Cytuję definicję za SJP:
„nepotyzm
1. «faworyzowanie krewnych i przyjaciół przy obsadzaniu wysokich stanowisk i rozdawaniu godności przez osoby wpływowe»”.
Pozdrawiam.

Obserwator
Obserwator
3 lat temu

Do kolo. Mylisz pojęcia.Nepotyzm to faworyzowanie członków własnej rodziny przy zatrudnianiu lub obsadzaniu stanowisk.Watpliwe by ci panowie byli rodziną.

kolo
kolo
3 lat temu

Panie prezesie. Jak to jest możliwe, że w mnogości audytów i certyfikacji stosuje pan nepotyzm i zatrudnia na stanowisku referenta ds. zamówień publicznych i analiz, przewodniczącego Rady Miejskiej – Tomasza S. Czy jeszcze ktoś skorzystał z tego sposobu uzyskania pracy. Jakie są wyniki śledztwa w sprawie malowania płotu i komina ciepłowni, co słychać w sprawie nieprawidłowości zarzucanych poprzedniemu prezesowi. Czekam na wyczerpującą odpowiedź.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

PRL pełną gębą najgorsze jest to że Radni zachowują się jak ślepcy kiedy skończy się to lizusostwo !!!

Przewodniczący
Przewodniczący
3 lat temu

ISO NIE OCHRONIŁO PRZED PRZYJĘCIEM MISIEWICZA ???

Do eddy 7
Do eddy 7
3 lat temu

pytanie czy ludzie chcą być podłączeni? Czy wolą segregację śmieci na te co może spalić w piecu a co nie

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Przepraszam. Poprzedni wpis nie jest Anonimem. Prawda sama się obroni. Łukaszewski. Ryszarda.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Panie Witkowski! W świetle Panskich. genialnych osiągnięć dla Miasta Koła proszę o wyjaśnienie. Remontuje się ulice Grodzka oddaje do użytku z wielką pompa z Niestrudzonym Panem Posłem na czele a kto zapomniał że ulica musi być oświetlona. Teraz zdejmuje się płytki chodnikowe żeby. wyprowadzić przewody do latarni Pytam przy okazji tematu Cieplika gdyż Pan Fiwek. blokuje drazliwe lematy. tyczce spraw Miasta W końcu jak za PZPR. propaganda. Sukcesu to nie optyczne osiągnięcie.

eddy7
eddy7
3 lat temu

A co z osiedlami domów jednorodzinnych, dlaczego nie podłączą wszystkich do cieplika? Sprawdżcie wieczorem gdy zacznie się sezon grzewczy, nie można okna otworzyć , wyjść do ogrodu czy na ulicę…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526