Liczne delegacje z Powiatu Kolskiego na III Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”

Autor: kurier-kolski.pl | 30.09.2020

Liczne delegacje z Powiatu Kolskiego wzięły udział w Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”, które odbyło się w Bralinie (powiat kępiński). W uroczystości uczestniczył szef rządu Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, a także władze samorządowe i kościelne. Nasze delegacje miały możliwość spotkać się z Premierem, porozmawiać, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

W Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem dziękowano rolnikom za ich ciężką pracę i pielęgnowanie narodowych tradycji. Gospodarzem tegorocznych dożynek był wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, a w uroczystościach uczestniczyła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz wicewojewoda Maciej Bieniek. Podczas uroczystości wręczone zostały medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, odznaki Zasłużony dla Rolnictwa oraz Odznaki Honorowe „Meritis pro Familia”.

Powiat Kolski był pięknie reprezentowany na uroczystościach. Byli m.in.: Poseł na Sejm Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Wójt Gm. Olszówka Włodzimierz Fraszczyk, Wójt Gm. Koło Mariusz Rybczyński i Władysław Włodarczyk – Przewodniczący Rady Gminy Koło, radni powiatowi: Radomir Piorun i Marek Marciniak, radna kolska Halina Musiałek, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski oraz Hanna Kaftan i kolski działacz Jacek Skrycki. Ponadto były: Ochotnicza Straż Pożarna z Kłodawy, Ochotnicza Straż Pożarna z Koła. Wójtowie i burmistrz przyjechali z osobami towarzyszącymi, w tym również z paniami w strojach ludowych. Koło Gospodyń Wiejskich Rośle (gm. Dąbie) przygotowało wieniec dożynkowy, który reprezentował Powiat Kolski podczas święta.

Przedstawiciele gmin wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, mieli okazję podziwiać dzieła kół gospodyń wiejskich – od koronek i haftów po pyszne ciasta i przetwory. Nie obyło się bez występów zespołów ludowych.

Źródło info oraz fot.: Gm. Dąbie, Jacek Skrycki, Radomir Piorun, Aneta Niestrawska, Halina Musiałek

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder sign up , tinder date
tinder date

tadalafil cialis
3 lat temu

hello guos 9128738513

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526