XXVIII sesja Rady Powiatu Kolskiego – dodatkowe pieniądze na bezpieczeństwo i dla dzieci z rodzin zastępczych

Autor: kurier-kolski.pl | 02.08.2020

Radni powiatowi podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego zajmowali się wprowadzeniem zmian w budżecie, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców oraz wsparcia dzieci w rodzinach zastępczych. Powiat Kolski otrzymał dofinansowanie w kwocie 159 205,00 zł m.in. na zakup 48 laptopów dla dzieci w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczanych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Realizatorem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kole.

 

Celem szczegółowym projektu „Wsparcie dzieci umieszczanych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” jest wsparcie dzieci w rodzinnych i instytucjonalnych podmiotach pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID – 19 poprzez:

✅ zakup wyposażenia na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania (w tym zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania i sprzętu audiowizualnego),
✅ zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (w tym zakup środków ochrony indywidualnej – maseczek, rękawiczek, zakup środków dezynfekcyjnych, a także zakup wyposażenia miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej).

Środki w ramach projektu pochodzą z dwóch źródeł, tj. ze środków europejskich w kwocie 8 368 006 zł, co stanowi 84,28% środków oraz z współfinansowania krajowego w kwocie 1 560 810 zł, co stanowi 15,72% środków.

Jednymi z kolejnych zmian w budżecie Powiatu Kolskiego, jakie wprowadzili radni, było dofinansowanie zakupów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole na zadania:

  • zakup dodatkowego modułu „las i jezioro” do mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych,
  • zakup namiotu pneumatycznego,
  • zakup zestawu do prania, impregnacji i dezynfekcji oraz suszenia ubrań specjalnych.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526