XXIX sesja Rady Powiatu Kolskiego – o zdrowiu, oświacie i finansach [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.08.2020

W dniu 27 sierpnia br. odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Głównymi tematami były sprawy zdrowia, kolskiego Szpitala, oświaty oraz zmiany w budżecie powiatu. Długa debata związana z wprowadzeniem „czerwonej strefy”, zakażeniami oraz Szpitalem wywiązała się pod koniec posiedzenia. Dyrektor SPZOZ Iwona Wiśniewska poinformowała też o rozpoczęciu generalnego remontu Oddziału Chirurgii. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z sesji pod spodem.

 

Na początku sesji Starosta Kolski Robert Kropidłowski przedstawił informację z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu Kolskiego. Wspomniał również, że szkoły posiadają wewnętrzne regulacje oraz są przygotowane na wypadek stwierdzenia zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19 uczniów i pracowników szkół. W regulacjach zostały zawarte wszystkie wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Radni zostali poinformowani, że na terenie Powiatu Kolskiego wg stanu na dzień 26.08.2020r. liczba potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2 wynosi: 86 osób.

W dalszej części obrad Rada podjęła uchwały w sprawie:
• skargi na stan bezpieczeństwa na drodze w miejscowości Plebanki, gmina Osiek Mały.
• zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć dydaktycznych dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole Pana Mieczysława Drożdżewskiego.
• zmiany uchwały nr XXVII/210/2020 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 25 czerwca 2020r. w sprawie organizacji wspólnej obsługi kadrowej, płacowej i finansowej szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat kolski.
• zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole za 2019r.
• pokrycia wyniku finansowego netto przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole.
• wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2020r.
• wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2020-2027.

Pod koniec obrad radny Waldemar Banasiak, członek Zarządu Powiatu Kolskiego, przekazał Staroście Kolskiemu Robertowi Kropidłowskiemu pamiątkowy ryngraf z orłem od przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej, który brał udział w niedawnych uroczystościach 100-lecia Bitwy Warszawskiej, które odbyły się w Grzegorzewie pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Posiedzenie XXIX sesji Rady Powiatu Kolskiego zakończyło się zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, omówieniem spraw bieżących i wolnymi wnioskami.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

what is tinder , tider
tinder app

Javiereralm
2 lat temu

tinder sign up , how to use tinder
tinder login

Myronevita
2 lat temu

free personal ads
free dating

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526