Sześciu pracowników Sokołów S.A. – zakładu w Kole zarażonych wirusem COVID-19! Mamy oświadczenie firmy!

Autor: kurier-kolski.pl | 24.08.2020

Już od kilku dni w lokalnej przestrzeni publicznej słychać niepokojące wieści o zakażonych koronawirusem pracownikach zakładów mięsnych w Kole oraz o przestoju na produkcji w firmie Sokołów S.A. W związku z tym nasza Redakcja poprosiła o oficjalny komunikat w tej sprawie. W ciągu godziny mieliśmy na e-mailu wyczerpującą i szczera odpowiedź, w której m.in. napisano: „Informujemy, że u sześciu pracowników Sokołów S.A. (zakład w Kole) badania potwierdziły zakażenie wirusem COVID-19.”  Co dalej z zakładem w Kole? Co z pracownikami i produkcją? Całe oświadczenie SOKOŁÓW S.A. publikujemy pod spodem.

 

Przypomnijmy, że Sokołów S.A. to jeden z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i jeden z liderów branży w Polsce.  Grupa Sokołów zatrudnia ponad 8.000 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim.

W skład Grupy wchodzi 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie i Osiu oraz 5 spółek zależnych: Sokołów Logistyka, Sokołów Service, Agro Sokołów, Marka „Sokołów-Service” i Gzella Net.

Oświadczenie

Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są naszym priorytetem, dlatego już od momentu pojawienia się zagrożenia koronawirusem, firma Sokołów S.A. podjęła szereg działań i dodatkowych procedur mających na celu zapewnienie szczególnej ochrony osobom zatrudnionym w naszej firmie. Obowiązują one we wszystkich zakładach i jednostkach biznesowych Grupy Sokołów i obejmują m.in.:

  • bezwzględny zakaz wstępu na teren zakładu osób z objawami infekcji 
  • obowiązek zdezynfekowania rąk środkiem dezynfekcyjnym dostępnym w dozownikach umieszczonych przy wszystkich wejściach do zakładów i biur Spółki
  • kontrolę temperatury ciała u każdego pracownika wchodzącego na teren zakładu
  • obowiązek stosowania maseczek, rękawiczek, fartuchów i zarękawków przez pracowników produkcyjnych
  • przechodzenie do swojego stanowiska pracy tylko wyznaczonymi drogami komunikacyjnymi
  • przebywanie tylko w pomieszczeniach związanych z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych
  • zachowanie dystansu od innych pracowników min. 1,5 m oraz maksymalne ograniczenie kontaktu z innymi pracownikami
  • pracę zdalną, jeśli tylko stanowisko na to pozwala
  • wzmożoną dezynfekcję maszyn, hal produkcyjnych i pomieszczeń w zakładzie

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przekazane pracownikom za pomocą newsletterów, plakatów, systemu monitorów oraz drogą mailową. Szczegółowa informacja na temat wszystkich wdrożonych procedur jest dostępna na naszej stronie internetowej https://www.sokolowsa.pl/wydarzenia/najwazniejsze-informacje-w-zwiazku-z-aktualna-sytuacja

Należy podkreślić, że wprowadzenie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa wewnątrz zakładu nie wyklucza możliwości zarażenia pracowników wirusem na zewnątrz, poza jego terenem. Informujemy, że u sześciu pracowników Sokołów S.A. (zakład w Kole) badania potwierdziły zakażenie wirusem COVID-19.  

W zaistniałej sytuacji podjęliśmy wszelkie działania zgodne z zaleceniami i procedurami służb sanitarno-epidemiologicznych. Współpracujemy w tym zakresie z odpowiednimi służbami sanitarnymi. Zgodnie z przyjętymi przez nas procedurami zakładowy zespół odpowiedzialny za podejmowanie działań w związku z pandemią COVID-19 wytypował wszystkich pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował ich na urlop. Listę tych osób bezzwłocznie przekazaliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodatkowo dyrekcja zakładu podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników dywizji wieprzowej wraz z pracownikami firm zewnętrznych pracujących na terenie wydziału wieprzowego oraz pracowników dziennej zmiany wydziału rozbioru wołowego. To z tych wydziałów pochodzą pracownicy, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa. Obecnie oczekujemy wyników z laboratorium.

Wszyscy pracownicy zakładu w Kole zostali poinformowani o potwierdzonych przypadkach zakażenia. Ponownie przypomniane im zostały obowiązujące w zakładzie zasady i procedury, które służą wzmocnieniu bezpieczeństwa wśród wszystkich zatrudnionych. 

Zgodnie z rygorystycznymi procedurami higieny i bezpieczeństwa, pracownicy produkcyjni pracują w pełnym zabezpieczeniu, obejmującym maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Każdego dnia w zakładzie przeprowadzane jest dokładne mycie oraz dezynfekcja maszyn, hal produkcyjnych i stołówki pracowniczej. Celem tych działań jest całkowite wyeliminowanie możliwości wtórnego zakażenia ze strony pracowników.

Sanepid nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w zakładzie oraz ich przestrzegania. Zakład Sokołów S.A. w Kole kontynuuje produkcję.

Pragniemy też podkreślić, że zgodnie z wiedzą naukową nie ma żadnych dowodów na to, iż żywność jest źródłem lub drogą przenoszenia wirusa COVID-19.

*******************************************************************************

Redakcja portalu informacyjnego Kurier-Kolski.pl serdecznie dziękuje firmie SOKOŁÓW S.A. za bardzo szybką  odpowiedź na nasze zapytanie w powyższej sprawie. Jednak w związku z tym, że stanowisko firmy pochodzi sprzed kilku dni, zwróciliśmy się do niej o aktualne dane odzwierciedlające sytuację na obecną chwilę. Tym bardziej, że docierają do nas niepokojące informacje różnego typu. Chcemy oficjalnie wyjaśnić wszelkie pogłoski. O odpowiedzi natychmiast poinformujemy naszych Czytelników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder website , how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , tinder login
what is tinder

DanielEvamp
3 lat temu
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Brak krecenia i odwaga oswiadczenie przekazane 3 dni po jego podpisaniu. To faktycznie jak musztarda po obiedzie. Brawo wujek

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Wujek wlacz myslenie ja bym pozytywnie ocenil dzialanie firmy gdybt ten komunikat ukazal sie 21 sierpnia a nie 3,dni pozniej tylko z data 21. Nie mozna tego oceniac jako szczere. Dodatkowo to redaktor o to wystapil czyli nie przekazali wiedzy od siebie. Podziwiam ludzi zaslepionych

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

To raczej nie do mnie uwaga.
Ja zawsze do wszystkiego staram się podchodzić bez emocji.
O szczerości itd. pisał „Patriota”; i jest to pierwszy komentarz:
{Szacun dla kierownictwa firmy za otwartosc i szczerosc !
Macie u mnie wielki plus za brak kręcenia i ukrywania tego.}

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Wujek daj se na luz. Jakie to szczere podejscie i jak mozna tak to oceniac? Jakby kk opublikowal to 21 sierpnia to jesscze czym sie podniecac ze po godzinie dali osw sprzed 3 dni?

Zakłopotany
Zakłopotany
3 lat temu

Ile za te kłamstwa bierze kurier polski? Z moich informacji ponad 200 osób jest dodatnich w Kole a oni wciąż bajeczki pisza. Moja żona została została na siłę postawiona na stanowisko pochodnej osobie która wpuszczono na zakład. KTO ZA TO ODPOWIE. CZY TYLKO PIENIADZE ZADZA W KOLE

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

Wcześniej to samo oświadczenie opublikował inny portal.
Informacja opiera się właśnie na tego typu oświadczeniach.
Czy są one wiarygodne czy nie, czy są one zmanipulowane czy nie są, pokaże czas.
Pewnych rzeczy nie da się ukryć!
Co się odwlecze, to nie uciecze -jak mówi stare przysłowie!
Niczyją zaś winą nie jest, że publikuje takie oświadczenia.
Za oświadczenie odpowiedzialność bierze ten, który je wydaje.
Osobiście czekam na kolejne oświadczenie „Sokołowa”.

Ty zaś „Anonim” zacznij kierować się rozumem (o ile go posiadasz) a nie osobistymi animozjami!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Panie redaktorze, po godzinie mial pan oswiadczenie sprzed 3 dni? I to uznal pan za szczere…

Poczekajmy 2 dni zobaczymy co pan napisze

Gość
Gość
3 lat temu

A co z szefem mleczarni, którego córka pracuję w urzędzie?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

Może będzie kolejne oświadczenie? Powyższe jest z 21.08.2020 r.

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
3 lat temu

Mieszkaniec zawsze ma takie wpisy. Zostawcie go. On jest niereformowalny.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Mieszkaniec narazasz się na prokuraturę pisaniem plotek
cały personel biurowca mleczarni miał testy
wszyscy zdrowi

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Mleczarnia w Kole nie miała odwagi się przyznać

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Podobno 300 osób z produkcji jest na wolnym do odwołania

Patriota
Patriota
3 lat temu

Szacun dla kierownictwa firmy za otwartosc i szczerosc !
Macie u mnie wielki plus za brak kręcenia i ukrywania tego .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526