Potwierdzono koronawirusa w Wydziale Komunikacji w Kole – 4 pracownice mają pozytywne wyniki wymazów!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 12.08.2020

Potwierdziły się niepokojące informacje o możliwych zakażeniach Covid-19 w kolskim Wydziale Komunikacji! Wymazy pobrane od 4 pracownic, które wykazywały objawy, okazały się być pozytywne! Cały budynek jest zamknięty i w stanie kwarantanny. Zamknięty jest także główny budynek Starostwa, gdzie mieści się też Gmina Koło i Prokuratura, a obsługa interesantów odbywa się w dużym rygorze sanitarnym, jedynie przez okienko (biuro podawcze) i telefonicznie. Mocno utrudnione i zagrożone jest funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie interesanci również są obsługiwani zdalnie.

 

Z nieoficjalnych informacji jakie dotarły do naszej Redakcji wynika, że zakażenie nie przyszło ze strony od petentów wydziału, bo wszystkie procedury bezpieczeństwa na miejscu były zachowane.

Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński apeluje do interesantów o cierpliwość i wyrozumiałość, bo sytuacja ta dla wszystkich jest trudna. Zapowiada też, że w przyszłym tygodniu wszyscy pracownicy obu budynków przejdą testy na koronawirusa.

O sprawie będziemy dalej informować.

5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Dlaczego dopiero w przyszłym tygodniu? Czy wysłaliście wszystkich pracowników do domu? Czy mają przychodzić do pracy i być może zarażać się i swoje rodziny dalej? Czy ktoś nad tym panuje? A gdzie główny starosta? Wicek się wypowiada tylko?

redaktor
redaktor
3 lat temu

@mieszkanka radny redaktor nie ma zielonego pojecia jak to bylo slabo zorganizowane teraz beda na kazdym kroku pisac ze wszystko bylo porzadnie zorganizowane i zwalac na pracownikow bo na suwerena sie boja glipoty opowiadaja ludzi trzymali na powietrzu nie mierzyli temperatury zadnych kartek o odstepach ani lini przed wejsciem wstyd foliami sie obkleili lazili jak chcieli glupie nukerki wymyslili ciagle nie mogli sie wyrobic na czas i i tak masa ludzi jakby te panie robily szybciej to by sie ludzie nie tloczyli w kolejkach ale one od 20 lat maja na wszystko czas

Mieszkanka Koła
Mieszkanka Koła
3 lat temu

Wszelkie procedury zachowane? Zart. W zeszłym tygodniu załatwiałam sprawe w WK. Pani obsługujaca nie miala maseczki. Wymagania sa wobec klientow a co z pracownikami. Co z klietami ktore te panie obsługiwały w ostatnim czasie?

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

Jeśli jest przyzwolenie na takie imprezy to nie ma się co dziwić…

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Ludzie nie uważają już nic imprezują hulaj dusza piekła brak na wczasach w górach i na plażach tłumy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526