Ponad milion złotych na dokumentację Północnej Obwodnicy Miasta Koła!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.08.2020

Intensywnie trwają prace zbliżające nas do realizacji największej inwestycji w powiecie od dziesięcioleci. W dniu 27 sierpnia br. w  Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej budowy Północnej Obwodnicy Miasta Koła. Jego celem było omówienie zaawansowania inwestycji oraz problemów, jakie mogą się pojawić przy jej realizacji i jakie występują na obecnym etapie. Dużym i realnym postępem jest to, że Powiat Kolski, Gmina Wiejska Koło oraz Gmina Miejska Koło w swoich budżetach zabezpieczyły kwotę w łącznej wysokości ponad 1 mln zł na przygotowanie dokumentacji projektowej.

 

Spotkaniu przewodniczył Starosta Kolski Robert Kropidłowski, a uczestniczyli w nim m.in. Wicestarosta Sylwester Chęciński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kozajda, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Wiceburmistrz Miasta Koła Lech Brzeziński, dyrektor PZD w Kole Grzegorz Kujawa oraz przedstawicie instytucji, z którymi współpraca przy realizacji tej inwestycji jest niezbędna. W spotkaniu po raz pierwszy udział wzięli także zewnętrzni doradcy w zakresie budowy dróg, energetyki i planowania przestrzennego.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole przybliżył obecnym wstępne założenia projektowe oraz przypomniał jak wyglądały wcześniejsze koncepcje przebiegu trasy i co wpływało na ich zmianę.

Bardzo ważną wiadomością było to, że w ostatnich dniach radni Powiatu Kolskiego, Gminy Wiejskiej Koło oraz Gminy Miejskiej Koło w swoich budżetach zabezpieczyli kwoty po 350.000 zł, a więc w łącznej wysokości 1.050.000 zł, na przygotowanie dokumentacji projektowej, co da mocne podstawy do starań o pozyskanie zewnętrznych środków rządowych i do rozpoczęcia prac budowlanych w terenie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo erfahrungen als mann

lovoo deinstallieren lovoo down http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , tider
tider

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder app
browse tinder for free

Myronevita
3 lat temu

free dating site
free single chat

kryśka
kryśka
3 lat temu

Kok – a dlaczego baju – baju? Wróżka jesteś?

Kok
Kok
3 lat temu

Baju baju bedziesz w raju jak sie doczekacie obwodnicy

Patriota
Patriota
3 lat temu

Tak wielka inwestycja potrwa kilka lat,ale widać wysiłki by droga powstała.Szkoda tylko że wcześniej nie rozpoczęto prac za poprzednich władz.Mając plany mieli byśmy już przyznane miliony z rządowego programu budowy obwodnic.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Zgoda buduje niezgoda rujnuje.Brawo!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526