OSP Koło n/Wartą ma nowy wóz bojowy

Autor: kurier-kolski.pl | 18.08.2020

Ochotnicza Straż Pożarna Koło n/Wartą wzbogaciła się o nowy wóz bojowy zakupiony dzięki wsparciu rządu i samorządu miasta Koła. Nowoczesny samochód kosztował 760.000 zł i będzie stał na straży bezpieczeństwa społeczności lokalnej m. Koła i powiatu. Dziś przed kolskim Ratuszem odbyła się uroczystość przekazania go do użytku, w której wzięły udział władze miasta, powiatu oraz nasz poseł Leszek Galemba. Tym samym samochód MAN został poświęcony i już rozpoczął swoją służbę w kolskiej jednostce.

 

Stary samochód strażaków-ochotników z Koła więcej czasu spędzał już u mechanika niż w akcjach ratunkowych. To był znak, że należy rozpocząć starania o nowy sprzęt. I tak się stało dzięki wsparciu Posła na Sejm RP Leszka Galemby i dotacji rządowej oraz dofinansowaniu wozu w wysokości 200.000 zł przez kolskich radnych miejskich na wniosek burmistrza Krzysztofa Witkowskiego.

W uroczystości przekazania wziął udział Starosta Kolski Robert Kropidłowski, równocześnie Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Byli także radni miejscy i powiatowi.

Nowy samochód OSP Koło n/Wartą to średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wczoraj auto zostało publicznie zaprezentowane. Przypomnijmy, że kolscy ochotnicy długo zabiegali o dofinansowanie do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którym do akcji mogłoby jechać 6 strażaków. Posiadany dotąd 4-osobowy ciężki wóz (rok produkcji – 1974) najlepsze lata miał już za sobą i potrafił sprawić problem w chwili, kiedy liczyła się każda minuta. Dlatego nowy samochód był naszej jednostce bardzo potrzebny. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, jako jedyny do tego upoważniony organ gminy, zawnioskował do rady o zmiany w budżecie, a Rada Miejska była inicjatywie przychylna. Na sesji zapadła decyzja o dofinansowaniu kwotą 200 tys. zł kolskich druhów ochotników. Kwota ta stanowiła wkład własny jednostki. Resztę – 560 tys. zł. udało się pozyskać z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Wóz już stoi w strażnicy! Wczoraj entuzjastycznie witali go najbardziej zainteresowani – druhowie nasi i z zaprzyjaźnionych jednostek wraz z samorządowcami, gośćmi i mieszkańcami. Samochód efektownie wjechał na przedratuszowy plac, został owacyjnie przyjęty i powitany oraz poświęcony. Radość była wielka. Prezentacja trwała długo… Prezes OSP Koło nad Wartą Arkadiusz Olczak podziękował serdecznie wszystkim, którzy się przyczynili do zakupu wozu.

– Gratuluję dopięcia celu – powiedział Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski. – Mam nadzieję, że będzie służył długo.

Poseł na Sejm RP Leszek Galemba przypomniał, jak wielkie wsparcie Państwowa Straż Pożarna ma w straży ochotniczej i wyraził dumę ze zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Z kolei kolski starosta Robert Kropidłowski w swoim wystąpieniu nawiązał do historii pożarnictwa.

Jednostka w Kole funkcjonuje zaledwie 5 lat, a ma siedzibę, jest wyposażona, druhowie są przeszkoleni, działają w KSRG, zaś zwieńczeniem starań jest nowoczesny, średni samochód. O zwiększonym bezpieczeństwie mieszkańców Koła i powiatu mówił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole bryg. Krzysztof Żurawik.

Link do zdjęć na fb: https://www.facebook.com/pg/MOJEMIASTOKOLO/photos/?tab=album&album_id=2094910273984392&__xts__%5B0%5D=68.ARBvZ_dIqYhGypeL_1OFG4UkvM2l-gYJB7iFxCGmL3ULznLvioNKcAZL-KiHUe0HYS714s-BxhzJrZhxGzBzZ3D0IOPDB7njCMU0MMWwEq9jZmd-JrnfYrkky8UoC7eCoPxwFXLtuDWaRYVLzMAmZJHoQySZMaGooe3SV6g7oiuxmCBfGhN9eePl3ERJnNzTj346UZDWWU4rjSTcWNhfH55MA0JzpM6y-Zw6UFEHbDMjQulisXMe91eKO0BUmxje8so5BNGvV8iurd9Lg_cGvkZfXI10_-BNpTuJQdBeiJQ-ThT0BFwVIrkSzNzfeyRUEiqgu2ILBUW7tuUFwUqgjdUG4k7iI_dXmJ2SNZut6t4C6ep8IhEb5U9uNLDaArNlT-LJ2mjRl-Jl9RvzLMogJDpM8BhagSyUny8xOoSyqsaUUlrXYJUJDC780qJ_Ns_bZgMus2BFyme6qi3ZROm5&__tn__=-UC-R

Fot.: Jacek Skrycki i Radomir Piorun

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder dating app , browse tinder for free
tinder login

Myronevita
2 lat temu

free online dating
free datingwebsites

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

BRAWO!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526