W Koninie będzie mobilny punkt badań na koronawirusa – badać mogą się też mieszkańcy Powiatu Kolskiego!

Autor: kurier-kolski.pl | 30.07.2020

Podobnie jak niedawno w Malanowie pod Turkiem, teraz w Koninie stanie mobilny punkt pobrań wymazów w celu wykrycia koronawirusa. Już od dziś można rejestrować się telefonicznie na pobranie. Badanie będą mogli wykonać mieszkańcy Konina i okolic, ale też ościennych powiatów, w tym Powiatu Kolskiego. Niżej podajemy ważne informacje dla tych, którzy chcieliby się przebadać. Badania są darmowe, finansowane z funduszy rządowych!

 

Badania będą trwały 3 dni: 4,5 i 6 sierpnia br. (wtorek, środa i czwartek), a obsługę akcji zapewnią żołnierze 12. Brygady WOT. Z mobilnego punktu pobrań wymazów na koronawirusa mogą skorzystać mieszkańcy powiatu konińskiego oraz powiatów ościennych. Wcześniej należy się ZAREJESTROWAĆ!

Rejestracja w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w dniach 3️0️ i 3️1️ lipca (czwartek i piątek) oraz 3️ i 4️ sierpnia (poniedziałek i wtorek) w godz. 8.00-15.00 pod numerem telefonu 61/656 80 75.

Punkt pobrań wymazów w Koninie będzie zlokalizowany na terenie giełdy handlowej przy Stadionie, przy ul. Podwale 1. Wejście i wjazd do punktu poboru wymazów odbywać się będzie bramą od strony
stadionu. Uruchomione będą dwie ścieżki: dla zmotoryzowanych (bez konieczności wysiadania z samochodu) oraz dla pieszych). Badania będą wykonywane w godz. 8:00-16:00. Osoby zarejestrowane, które przybędą na badania muszą mieć ze sobą maseczkę, rękawice, dowód osobisty i telefon komórkowy.

Wszystkie osoby, które będą zainteresowane wykonaniem takich badań w punkcie proszone są o bezwzględne stosowanie zasad bezpieczeństwa, a szczególnie o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami oczekującymi na pobranie oraz o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej. Należy również bezwzględnie stosować się do poleceń osób porządkowych oraz żołnierzy.

Źródło: Urząd Miasta Konin i Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526