Rozpoczyna się ogromna przebudowa i modernizacja oczyszczalni w Kole[video]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.07.2020

W kolskim Ratuszu podpisano umowę z wykonawcą – firmą WUPRINŻ S.A w Poznaniu – Lider,  na wykonanie zadania „Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło”, której zakończenie planuje się na koniec 2022 r. Jej koszt jest ogromny – 51.523.333,32 brutto! Inwestycja realizowana będzie z dotacji celowej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w kwocie aż 26.389.999,99 oraz pożyczki z tej rządowej instytucji – 13.423.375,00. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków własnych spółki MZWiK.

 

Na początku 2019 r. spółka  uzyskała akceptację zmian przedmiotu zamówienia od NFOŚiGW w Warszawie,  które obejmują wybudowanie  dwuciągowego  zespołu  nowych reaktorów biologicznych, osadników wtórnych  oraz koniecznych zbiorników towarzyszących (zagęszczacza osadów wstępnych i zbiornika magazynowego osadów nadmiernych) wraz ze stacją odwadniania, infrastruktury i chemicznej stabilizacji osadów oraz przetworzenie odpadów w ekologiczny produkt przeznaczony dla rolnictwa.

KLIKNIJ W OBRAZ, BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z PODPISANIA UMOWY:

Zamówienie finansowane  jest zgodnie z umową Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach Działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.

Kwota kontraktowa inwestycji wynosi 51.523.333,32 brutto. Inwestycja realizowana będzie z dotacji celowej w kwocie 26.389.999,99 oraz pożyczki w kwocie 13.423.375,00. Pozostała kwota inwestycji pochodzić będzie ze środków własnych spółki.

Procedura przetargowa została przeprowadzona w systemie zamówień publicznych  „Zaprojektuj i wybuduj”, tzw. żółty FIDIC.

W podpisaniu umowy udział wzięli: Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Kole Robert Gajda, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy MZWiK Krzysztof Bąkowski oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji – Prezes Sławomir Raniszewski i Wiceprezes Krzysztof Kotecki.

Źródło: MZWiK sp. z o.o. w Kole
Foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Salvador
2 lat temu

Link exchange is nothing else however it is only placing the other person’s webpage link on your page at suitable place and other person will also do same
in favor of you.

lovoo ghost
2 lat temu

lovoo wie viele likes pro tag lovoo frauen http://lovooeinloggen.com/

online cialis
3 lat temu

hello guos 9128738515

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Tak rozpasanego włodarza jeszcze Koło nie widziało …

mieszkanieckoła
mieszkanieckoła
3 lat temu

Zarobki i struktura organizacyjna w firmach miejskich powinny być upublicznione i basta. To standard europejski.

Lok
Lok
3 lat temu

Brawo burmistrz za inwestycje jeszcze jedna kadencja kolejarza i miasto by bylo jak wiocha

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Dokładnie tak pytać nie znaczy krytykować !

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
3 lat temu

Trzeba stanowczo protestować przeciwko takim wpisom jak wpis kogoś kto podpisał się HELA! To ze ktoś zadaje pytania, że rozmawia w internecie za pośrednictwem portalu Kurier Kolski i bierze udział w dyskusji to nie oznacza że jest przeciwko inwestycji. W tamtej kadencji próbowano tak ośmieszać Radnych Miejskich a przynajmniej tych którzy na sesjach dopytywali o nurtujące ich kwestie. Wówczas od razu byli pomawiani na słupach ogłoszeniowych albo w internecie.Ze są hamulcowi, że torpedują itd a najczęstszy atak polegał na stwierdzeniu że są przeciwko tej czy innej inwestycji, albo że cytując panią najlepiej nic nie robić. Nie tędy droga pani Helu!!! Krytykuje pani tamtą kadencję a wypowiadając się używa pani tych samych metod! Bardzo nieładnie. Z resztą, czas pokazał ze mieli rację i warto zadawać pytania.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Z masą tylu Misiewiczów to na pewno !

Hela
Hela
3 lat temu

Modernizacja a nie jak mądrale w poprzedniej kadencji chcieli budować nową oczyszczalni ę to chyba różnica. A urządzenia na allegro chcieli sprzedawać. Najlepiej nic nie robić. To miasto jest chore

frezer
frezer
3 lat temu

@Git
Co za obiektywizm od kogoś kto pracuje w tej spółce !!!
Nie dawno twierdziłeś że oczyszczalnia jest ok a teraz zmieniłeś zdanie ? ba jak miałeś nie zmienić ? bycie misiewiczem zobowiązuje …

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

Skąd masz takie informacje? To stanowisko dyrektora już istniało w tamtej kadencji? Napisz proszę i podziel się z nami bo my nic nie wiemy. Nie wiemy nawet czy był konkurs na stanowisko prezesa. Jak widać chyba inaczej rozumiesz przejrzystość i transparentność. Ps. Jednego z tych słów nawet nie umiesz poprawnie napisać a gdzie tu znać u Ciebie jego znaczenie…

Git
Git
3 lat temu

W końcu porządek zrobiono w mzwiku przejżystość i transparentność władzy. A jeśli chodzi o zarobki to mniej zarabiają od poprzedników z PiS.

Milena
Milena
3 lat temu

Dyrektor finansowy ha ha ha dobre z bagażnika gajdy do wodociągów ciekawy progres w karierze

abc
abc
3 lat temu

To na tej sławetnej imprezce to ustaliliście ? kolesie obsadzają kolesi tego jeszcze w kole nie było !!!

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

To miało być do mnie chłopczyku?

Gościu
Gościu
3 lat temu

Wy sieroty po poprzedniku możecie tylko lamentować, bo wszystko idzie do przodu: drogi, pszok, boisko, oczyszczalnia, geotermia i zamek. Na wszystko miasto dostaje dofinansowania i ludzie to doceniają. Wcześniej tylko ciągle zwolnienia za, które teraz wasz wódz płaci z własnej kieszeni.

real
real
3 lat temu

…takie jedno pytanie mam… wolicie, żeby w Kole coś budowano, remontowano, modernizowano, się rozwijano…. czy, żeby rządziło PiS jak za poprzedniego burmistrza ?????? prezesów co rok zmieniano a efekty ich pracy w tureckim szpitalu realnie po długach oceniano ???????

Misio
Misio
3 lat temu

Same misiewicze na tych fotach… łysy jaki dumny w końcu jego pierwsza intratna praca a jeszcze niedawno przyklaskiwał maciaszkowi. Szkoda słów na te czerwone chorągwie

grzesz
grzesz
3 lat temu

Przepraszam,że nie podpisałem.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Nareszcie nie widać postaci dyżurnej na podobnych uroczystościach / z Osieka/.

Q
Q
3 lat temu

Gdzie zdjęcia z tej rozpoczynającej się przebudowy xd tytuł artykułu od tak…

Urszulka
Urszulka
3 lat temu

Ten dyrektor to coś mi się kojarzy .skąd on się wziął?

wyborca
wyborca
3 lat temu

Ile zarabiają prezesi spółek dyrektorzy i księgowi? Chcemy upublicznienia zarobków

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

Jaka jest rola Głównej Księgowej w spółce Wodociągi i jej zakres obowiązków? Czy we wrześniu podczas sesji „spółkowej” obok prezesa będzie obecna główna księgowa, dyrektor ekonomiczno- finansowy czy oboje?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526