Lawina wykrytych zakażeń w Powiecie Tureckim!!! Trwają masowe testy!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.07.2020

Lawinowo rośnie ilość wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w sąsiadującym z nami Powiecie Tureckim. Jak wynika z wczorajszych statystyk, odnotowano tam 11 nowych przypadków, a dziś jest kolejnych aż 25 przypadków zakażeń! To ludzie w średnim wieku i młodzi. Obecny bilans osób chorych w okolicach Turku wzrósł aż do 66 osób! Trwają masowe BEZPŁATNE badania finansowane z budżetu państwa dla pracowników firm, a od poniedziałku dla wszystkich mieszkańców Powiatu Tureckiego i powiatów ościennych, w tym także Powiatu Kolskiego. Przypominamy, że można zarejestrować się dzwoniąc pod nr telefonu: 61/65 68 075.

 

Od środy 1 lipca br. mieszkańcy Powiatu Tureckiego i powiatów ościennych, w tym POWIATU KOLSKIEGO, mogą rejestrować się na BEZPŁATNE badanie testowe w kierunku koronawirusa Covid-19! Już funkcjonuje tam punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru w Malanowie za Turkiem. Decyzją wojewody wielkopolskiego wpierw badani są pracownicy miejscowych firm, gdzie stwierdzono zakażenia, a od 6 do 8 lipca br. będzie można, bez wysiadania z samochodu, poddać się badaniom w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Wymazy będą pobierane BEZPŁATNIE po uprzedniej kwalifikacji telefonicznej przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. Mogą skorzystać z nich również mieszkańcy Koła i okolic.

Mobilne centrum badań zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

Wymazy na obecność COVID-19 pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mobilne centrum zostało uruchomione na wniosek wojewody wielkopolskiego.

Mobilne centrum wymazowe zlokalizowane jest na parkingu za zakładem Sun Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36, blisko stadionu. Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

Rząd zmobilizował wojsko do badań mieszkańców w kierunku koronawirusa.

Testy są bezpłatne! Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika sanepidu w Poznaniu pod numerem 61/65 68 075. Na badanie trzeba zarezerwować około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

Od 1 lipca w godzinach od 10:00 – 16:00 można się rejestrować na badanie pod nr tel. 61/656 80 75.

Pobranie wymazu jest bezbolesne. Na badanie należy zgłosić się w maseczce i rękawiczkach oraz trzeba posiadać przy sobie dowód osobisty i numer telefonu.

Na pobranie wymazu osoby kierują się:
-samochodem do mobilnego punktu Drive-Thru – czyli mają robione badanie bez wychodzenia z samochodu, przez uchyloną szybę,
-na pieszo, idąc do wyznaczonych punktów Test&Go.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Fot.: Michał Jarek – Powiat Turecki
Opracowanie: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
Fawn
3 lat temu

What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found
It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & aid different users like its helped me.

Great job.

nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
cheap flights
3 lat temu

What’s up, I check your new stuff like every week. Your story-telling style is witty,
keep it up!

cheap flights
3 lat temu

Hi there, I log on to your new stuff on a regular basis.
Your writing style is awesome, keep up the good work!

adreamoftrains web hosting providers

It’s enormous that you are getting ideas from this post as well
as from our dialogue made at this place. adreamoftrains web host

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Nie ma wirusa. Sam twórca testu powiedzialn ze test wykrywa fragment genomu który może mieć każdy z nas i nie nadaje się do diagnostyki poszukajcie w Internecie.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

„Rząd zmobilizował wojsko do badań mieszkańców w kierunku koronawirusa.”

Wojsko zaś idzie do pomocy w tym szczególnym przypadku i -jak widać na fotografii- ani nie ma maseczek ochronnych, ani choćby nie zachowuje, wymaganego obecnymi przepisami sanitarnymi, dystansu między poszczególnymi żołnierzami.
Wszystko to u nas wygląda -niestety- na takie działania „pół żartem, pół serio”.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

W naszym mieście jest też kilka dużych zakładów….!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526