Juniorzy i seniorzy OSP z Dąbrowic Starych rywalizowali na sportowo [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.07.2020

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa zawody sportowo-pożarnicze zostały odwołane. Druhowie strażacy z jednostki Dąbrowice Stare nie dali jednak za wygraną i postanowili przeprowadzić ćwiczenia we własnym gronie. Rywalizowali juniorzy kontra seniorzy. Zmagania odbywały się zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych, a ich obserwatorem i sędzią głównym był Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Marek Straszewski.

 

Po złożeniu meldunku Wójtowi Gminy Dariuszowi Ostrowskiemu, przystąpiono do rywalizacji. Zaczęto od musztry. Na dowódców drużyn wyznaczono druhów z młodzieżowej drużyny pożarniczej: Mateusza Kołodzieja i Szymona Kujawę. Wydawanie rozkazów dużo starszym od nich druhom nie było dla nich łatwym zadaniem,  ale  w ocenie sędziego poradzili sobie wzorcowo.

W trakcie zmagań sportowo-pożarniczych obie drużyny dały z siebie wszystko. I choć zmagania miały znamiona rywalizacji zgodnie uznano, że nie ma przegranych, bo żeby godnie wpisać się w sentencję przyświecającą strażakom „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, podnoszenie kwalifikacji i utrzymanie sprawności fizycznej jest niejako ich obowiązkiem.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovooeinloggen.com
3 lat temu

was ist lovoo für eine seite frau bei lovoo anschreiben http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526