Była radna Wioleta Skrzypczak z Koła wiceprzewodniczącą „Solidarnej Polski” w okręgu konińsko-gnieźnieńskim

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2020

20 lipca br. odbył się Zjazd Okręgowy Solidarnej Polski w okręgu konińsko – gnieźnieńskim. Delegaci partii wybrali nowy Zarząd Okręgowy. Zostało zgłoszonych dwóch kandydatów.  Szefem Solidarnej Polski został ponownie Robert Popkowski, który wygrał z Mateuszem Raczkowskim. Ale w ślad za nim poszła młoda krew. Pojawiło się wielu młodych ludzi i wiele nowych twarzy. Wśród nich Wioleta Skrzypczak, radna Rady Miejskiej w Kole minionej kadencji, która została wybrana Wiceprzewodniczącą Zarządu Okręgowego Solidarnej Polski.

 

Pierwszym Wiceprzewodniczącym SP został doświadczony Radny Miasta Konina Jacek Kubiak. To znana postać w środowisku konińskim prawicowym, od wielu lat związana mocno z Solidarną Polską w naszym regionie.

W wyborach na drugiego wiceprzewodniczącego były dwie kandydatury. W wyniku głosowania wiceszefową SP została Wioleta Skrzypczak z Koła, która mieszkańcom Koła i naszego rejonu jest znana jako radna poprzedniej kadencji miejskiego samorządu. – Cieszę się, że Pani Wioleta zasiliła nasze szeregi, ponieważ od dawna jest bardzo aktywna i nam pomocna – powiedział po głosowaniu Robert Popkowski, gratulując wyboru swojej zastępczyni.

Także kolejne wybory delegatów zjazdu potwierdziły, że stawiają oni na młodych, w tym na aktywne kobiety. Sekretarzem została wybrana Wiktoria Popkowska, która – zdaniem obecnych na sali – wnosi świeże spojrzenie na wiele spraw. Kolejną kobietą, która zasiadła w Zarządzie Solidarnej Polski była Alina Jarząbek z Wrześni. Objęła ona funkcję Skarbnika. Natomiast do budowania struktur „młodzieżówki” Solidarnej Polski wybrano dwóch młodych mężczyzn: Krzysztofa Grabarka oraz Michała Reka.

Na zakończenie owocnych obrad świeżo wybrany szef struktur regionalnych Solidarnej Polski Robert Popkowski powiedział: – Dzisiaj należy świętować siłę oręża polskiego i jedność Solidarnej Polski. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przybyli na zjazd. Liczę na to, że w tym składzie będzie nam się pracowało jeszcze lepiej niż dotychczas.

By uwiecznić wydarzenie ku potomności, delegaci zjazdu zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Źródło: Solidarna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
.
.
3 lat temu

Moje gratulacje.

Faker
Faker
3 lat temu

W Polsce to się ludzie windują,karierę robią polityczną pani Wioleto alleluja i do przodu. Z Panem naczelnik em Robertem pani daleko zajdzie proponowałbym jeszcze. Pana Stanisława poprosić o pomoc i możecie walczyć o miejsce w parlamencie europejskim.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
3 lat temu

A potem napisze własną książkę pod polskim tytułem: „Moja walka”!
Niemiecka książka pod tym tytułem już była., więc najwyższy czas na nas!

Gangband
Gangband
3 lat temu

Brawo pani Wioleto. Niech pani walczy o nasze miasto Koło i o dobre imię Naszego Wodza.

Big
Big
3 lat temu

To ta pani co pisała do wojewody pisma rewelacja co za polityczna kariera

Mik
Mik
3 lat temu

Na kanapie sie zmieszcza

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
3 lat temu

Na urlopie!

Coś mi się nie zgadza
Coś mi się nie zgadza
3 lat temu

czy ktoś mi odpowie czy to są wszyscy członkowie z koła? Pamiętam że radni Janiak i Tomczyk też byli związani jakiegoś czasu z solidarną polską. Gdzie oni są?

Mieszkańcy pytają
Mieszkańcy pytają
3 lat temu

pamiętam. To jest ta pani co czytała pytania z kartki.

Filip i Flap
Filip i Flap
3 lat temu

Nic dodać nic ująć.
To ona. Gwiazda minionej kadencji.

Leszek G.
Leszek G.
3 lat temu

Młoda krew i ach te kadry. Nawet naczelnik jest. Gratulacje dla Pana popkowskiego za dobor kadry którą się otoczył.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
3 lat temu

„Cieszę się, że Pani Wioleta zasiliła nasze szeregi, ponieważ od dawna jest bardzo aktywna i nam pomocna – powiedział po głosowaniu Robert Popkowski, gratulując wyboru swojej zastępczyni.”

Czy to ta sama Pani, która była swego czasu szczególnie aktywna na Lm?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526