2 mln zł dotacji dla Gminy Grzegorzew na Stację Uzdatniania Wody

Autor: kurier-kolski.pl | 06.07.2020

Przedstawiciele gm. Grzegorzew na czele z Wójt Bożeną Dominiak podpisali 3 lipca br. umowę z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie budowy nowej Stacji Uzdatniania Wody w Grzegorzewie. Jej koszt to ok. 4 mln zł, a dotacja – 2 mln zł. W podpisaniu umowy wziął udział nasz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak – Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Gmina Grzegorzew posiada jedyną stację uzdatniania wody, która znajduje się w miejscowości Bylice–Kolonia i w połowie zaopatruje naszych mieszkańców. Pozostała część gminy zaopatrywana jest w wodę z trzech sąsiednich gmin poprzez jej zakup. Otrzymane pieniądze to wydatna i konkretna pomoc dla gminy wiejskiej o niskich dochodach na dofinansowanie zadania: „Budowa stacji uzdatniania wody w Grzegorzewie oraz przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Ogrodowej w Grzegorzewie i przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Ks. Szczęsnego Starkiewicza w Grzegorzewie” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Ostatnio obserwujemy problemy związane z suszą. Dotyka ona wszystkich, dlatego budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody jest priorytetowym rozwiązaniem w dobie panującej od lat suszy.

– Cieszę się bardzo, że Rada Gminy Grzegorzew dała zielone światło na złożenie wniosku. Od lat grzegorzewski samorząd marzy o budowie własnej stacji. Planowana inwestycja zabezpieczy w 100 procentach dostarczanie własnej wody do wszystkich mieszkańców. Bardzo się z tego cieszymy, że nas wniosek został pozytywnie rozpatrzony – mówi Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

Wartość inwestycji to kwota 3.957.038,92 zł, z czego kwota dofinansowania stanowi 2.000.000,00 zł, czyli około 50% wartości inwestycji zadania. Inwestycja musi zostać zrealizowana do marca 2023 roku.

Źródło: UG Grzegorzew

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo lesben
2 lat temu

lovoo kostenlos herunterladen probleme lovoo http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , tinder login
tinder online

Javiereralm
2 lat temu

tinder sign up , how to use tinder
tinder dating app

Myronevita
3 lat temu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526