UWAGA!!! Mieszkańcy Powiatu Kolskiego będą mogli BEZPŁATNIE poddać się testowi na koronawirusa!

Autor: kurier-kolski.pl | 30.06.2020

Od jutra, czyli od 1 lipca br. mieszkańcy Powiatu Kolskiego mogą rejestrować się na BEZPŁATNE badanie testowe w kierunku koronawirusa Covid-19! Już od dziś zaczął funkcjonować punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru w Malanowie za Turkiem. Decyzją wojewody wielkopolskiego wpierw badani są pracownicy miejscowej firmy, gdzie stwierdzono zakażenie, a od 6 do 8 lipca br. będzie można, bez wysiadania z samochodu, poddać się badaniom w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Wymazy będą pobierane BEZPŁATNIE po uprzedniej kwalifikacji telefonicznej przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną. Mogą skorzystać z nich również mieszkańcy Powiatu Kolskiego!

Mobilne centrum badań zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

Wymazy na obecność COVID-19 pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mobilne centrum zostało uruchomione na wniosek wojewody wielkopolskiego.

– Niestety, w powiecie tureckim mamy ognisko zakażeń, dlatego nasze reakcje muszą być natychmiastowe. Uruchamiamy centrum pobrań na terenie zagrożonego zakładu. Znamy potrzeby lokalnej społeczności, dlatego jeżeli chętnych będzie więcej, punkt pobrań zostanie na kolejne dni – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Mobilne centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przez zakładem Sun Garden w Malanowie przy ulicy Tureckiej 36. Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

Testy są bezpłatne! Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika sanepidu pod numerem 61/65 68 075. Na badanie trzeba zarezerwować około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

Od jutra, czyli od 1 lipca w godzinach od 10:00 – 16:00 można się rejestrować na badanie pod nr tel. 61/656 80 75.

Pobranie wymazu jest bezbolesne. Na badanie należy zgłosić się w maseczce i rękawiczkach oraz trzeba posiadać przy sobie dowód osobisty i numer telefonu.

Na pobranie wymazu osoby kierują się:
-samochodem do mobilnego punktu Drive-Thru – czyli mają robione badanie bez wychodzenia z samochodu, przez uchyloną szybę,
-na pieszo, idąc do wyznaczonych punktów Test&Go.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
MAJA
MAJA
3 lat temu

JA UWAŻAM ŻE BADANIA DLA POWIATU KOLSKIEGO POWINNY BYĆ ROBIONE W KOLE A NIE TAM W MALANOWIE GDZIE JEST DUŻO ZAKAŻEŃ

Maria
Maria
3 lat temu

Sz. Panstwo – ani do Turku ani do Malanowa nie ma zadnego polaczenia autobusowego z Kola. A tak sie chwali wladza udogodnieniami w polaczeniach PKS. Do Turku mozna jechac przez Konin albo przez Wierzbinek. Frajda

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

Jeśli ktoś jest nastawiony negatywnie do czegoś lub kogoś i jest w większości na „nie”, to żeby nawet pisać wielkimi literami i na czerwono -też nie zauważy!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Malanów to jest za turkiem to jaki powiat kolski

Realista
Realista
3 lat temu

Ale za Turkiem? Dojezdża tam autobus z Koła?

Urszulka
Urszulka
3 lat temu

No w końcu!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Bardzo cenna informacja dziękujemy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526