Ul. Nagórna gotowa! Mieszkańcy czekali na nią 100 lat, a Wood-Mizer 30 lat

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2020

Szybko minął czas budowy ul. Nagórnej. Teraz jej mieszkańcy oraz pracownicy ważnej w naszym rejonie firmy Wood-Mizer mogą cieszyć się jezdnią i chodnikami na miarę XXI wieku. Zły stan drogi od lat był bolączką tych, którzy przemierzali ją każdego dnia. W poniedziałek uroczyście dokonano oficjalnego otwarcia ul. Nagórnej. Wstęga została przecięta, a trakt poświęcony. Koszt inwestycji wyniósł 8,8 mln zł. Inwestorem i finansującym był Powiat Kolski, we współpracy i wsparciem Gminy Miejskiej Koło. Blisko 4 mln zł dofinansowanie przyszło od rządu, z Warszawy.

Przypomnijmy, że Nagórna to ulica powiatowa, ale w interesie obu samorządów, i powiatowego, i miejskiego, było zadbanie o jej rozbudowę. Dzięki otrzymanej przez powiat dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3 972 488,00 zł to kosztowne zadanie stało się możliwe. Wkład własny powiatu kolskiego wyniósł 2 763 512,00 zł, natomiast środki własne gminy miejskiej Koło – 2 564 000,00 zł. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego, udało się pozyskać na budowę Nagórnej o 1 mln zł więcej niż wcześniej zakładano.

Kolski włodarz dr Krzysztof Witkowski wypowiedział się jako historyk i znawca dziejów Ziemi Kolskiej, że najpierw wieś Nagórna, a teraz jedna z ulic miejskich, czekała na tę drogę przeszło 100 lat! Burmistrz podziękował za doskonałą współpracę staroście, radnym powiatowym i miejskim, a wicewojewodzie i posłom za skuteczne wspieranie powiatu i pozostałych samorządów.

W uroczystości otwarcia drogi wzięli udział i przecinali wstęgę, m.in.: I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, posłowie z naszego rejonu: Leszek Galemba, Witold Czarnecki i Zbigniew Hoffmann, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek, Przewodniczący Rady Miasta Koła Tomasz Sobolewski, Prezes Zarządu Wood-Mizer Robert Bagiński, liczni radni powiatowi i miejscy.

Podczas oficjalnego otwarcia drogi, Prezes Zarządu firmy Wood-Mizer Industries sp. z o.o. w Kole Robert Bagiński powiedział: – Jako codzienni użytkownicy tej drogi jesteśmy szczęśliwi. Ta droga wprowadziła firmę Wood-Mizer w XXI wiek. W pewnej mierze dzięki tej drodze firma może dalej się rozwijać. W lipcu rozpocznie się rozbudowa zakładu, będziemy stawiać kolejną halę, stworzymy kolejne miejsca pracy. Inwestycje takie jak ta pomagają przedsiębiorcom.

Wartość robót ostatecznie wyniosła 8️.8️1️5️.5️6️7️,7️2️ zł.

Na tę kwotę składają się środki finansowe pochodzące z:
– Funduszu Dróg Samorządowych: 3 972 488,00 zł,
– środki własne Powiatu Kolskiego: 2 763 512,00 zł,
– środki własne gminy miejskiej Koło: 2 564 000,00 zł .

Poświęcenia drogi dokonał proboszcz Parafii św. Bogumiła w Kole ks. Piotr Pawlak. Wykonawcą robót była firma M.K Stella Konrad Marek. Ze strony zebranych w stronę wykonawcy padło wiele słów uznania za szybką i rzetelną pracę, tym bardziej, że poziom skomplikowania tej inwestycji był bardzo wysoki.

Źródło: Powiat Kolski i UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder online , how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder online , tinder app
tinder online

Baba
Baba
3 lat temu

a pan radny powiatu szarecki tylko się uśmiecha czy to na sesjach, czy na zdięciach z różnych okoliczności, nigdy nic mądrego, ani wogóle w sprawie gminy w której został wybrany , ani w żadnej innej sprawie ,,,,super ,, by wypadł dobrze na zdjęciach.
Dobrze , że tutaj , nie w uniformie służbowym, czyli mundurku leśniczego.
Dla swojej gminy robi tyle, że przekazuje czasami na sesjach co robi powiat, szkoda wypłacanych kwot diet dla tak ,,prężnego ” radnego powiatu wybranego przez mieszkańców gminy Osiek Mały.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526