Prezydent Andrzej Duda w Kole! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.06.2020

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Koło i złożył wizytę w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, gdzie spotkał się z kierownictwem zakładu i pracownikami oraz władzami Powiatu Kolskiego, parlamentarzystami lokalnymi i burmistrzem miasta Koła. Przed kolską Mleczarnią Prezydenta powitała grupa mieszkańców, rolników i strażaków OSP. Andrzej Duda krótko zwiedził OSM w Kole, która jest wiodącym zakładem branży spożywczej w Polsce. Następnie głowa państwa udał się w dalszą trasę do Wierzbinka i do Konina. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania pod spodem.

 

Prezydenta RP powitało kierownictwo kolskiej Mleczarni na czele z Prezesem Zarządu Czesławem Cieślakiem. Można by rzec: nie chlebem i solą, ale mlekiem, bo chwilę później Andrzej Duda zjadł śniadanie w pobliskiej restauracji MILKA. Nim to jednak nastąpiło, spotkał się przed zakładem z grupą mieszkańców, pracowników OSM Koło, rolników i strażaków, władzami Powiatu Kolskiego na czele ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim i burmistrzem Koła Krzysztofem Witkowskim, parlamentarzystami: Leszkiem Galembą, Witoldem Czarneckim, Ryszardem Bartosikiem i Zbigniewem Dolatą oraz Wicewojewodą Anetą Niestrawską, a potem zwiedził firmę. Następnie ruszył w dalszą trasę do Wierzbinka i Konina.

Prezydent był wyraźnie pod wrażeniem zakładu OSM w Kole, a w wypowiedziach udzielonych kilkakrotnie mediom wspominał o nagrodach przyznawanych produktom mleczarskim z Koła, w tym ostatnim godle TERAZ POLSKA dla  Kefiru 1 litr. „To jeden z prężniej działających w Polsce zakładów mleczarskich, bardzo przede wszystkim znany, marka rozpoznawalna w całej Polsce, bardzo często nagradzana. Tych nagród jest tu bardzo dużo. To przykład dobrej współpracy pomiędzy zakładem a rolnikami. To oni go stworzyli i do dziś tak funkcjonuje – 100% własność polska. Serce rośnie i bardzo się cieszę, że takie zakłady trwają, ale też się rozwijają. I mogą walczyć o laur pierwszeństwa z najlepszymi. Kolski zakład daje pewność codziennego funkcjonowania i gospodarowania dla 3.000 rolników” – podsumował Prezydent Andrzej Duda.

KLIKNIJ w obraz, by obejrzeć nagranie z wydarzenia:

Fotogaleria zdjęć:

   

 

7 odpowiedzi do wpisu

 1. Agata

  Miałam okazję widzieć Pana Prezydenta z bliska, przemiły człowiek, bardzo pozytywna aura od niego płynie, mam nadzieję że wygra wybory.

 2. Mik

  Dlugopis w kole wstyd

 3. Kolanin

  Nie zachowana odległość, brak maseczek – dlaczego nie ma mandatów, wiemy przecież, że epidemia nie wygasza. . Jaki to jest przykład dla społeczeństwa?

 4. C. Kamyczek

  Do @kolanin – cała Europa się otwiera znosi zakazy, każdy chce pracować i zarabiać. W Niemczech czy Szwajcarii nie było nakazu noszenia maseczek, jedynie w sklepach spożywczych i aptekach. Zamknij się w domu i poczekaj aż pandemia minie skoro się boisz.

 5. Dorian

  A co niby się uda?Żenua..

 6. Polak

  Szacunek dla Prezydenta. Godny reprezentant naszego pieknego kraju ktorego kocham. Mamy pierwszy Pro Polski Rząd który nie sprzeda Polski zachodowi jak poprzednicy. Duma to byc Polakiem, nie po to pradziadowie przelewali krew by Zachod dyktowal nam jak mamy życ.

 7. kolo

  A teraz jesteśmy pod dyktatem Watykanu. Mało kto wie, że biskupi, proboszczowie są administratorami Watykanu w Polsce. To jest dopiero okupacja. W wielu uroczystościach kościelnych trudno rozróżnić kto jest ministrantem, a kto ministrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526