„Nie mówię: żegnajcie, ale: do miłego zobaczenia!”

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2020

„Nie mówię: żegnajcie, ale: do miłego zobaczenia!” – tymi słowami proboszcz naszej parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz zakończył uroczystą Mszę św. dziękczynną za 36 lat posługi kapłańskiej i 24 lata pracy w naszej wspólnocie parafialnej, która sprawowana była w niedzielę 21 czerwca o 12.00. Ksiądz Proboszcz, z dniem 1 lipca, przechodzi na zasłużoną emeryturę. W tym dniu świątynia farna wypełniona była wiernymi, którzy poprzez obecność i wspólną modlitwę pragnęli wyrazić swoją wdzięczność za wszelkie łaski otrzymane poprzez długoletnią i ofiarną posługę Księdza Proboszcza.

Na zakończenie uroczystej liturgii Ksiądz Proboszcz dokonał podsumowania 24-letniej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Wspomniał niektóre z licznych dzieł inwestycyjnych i konserwatorskich, których – dzięki ofiarności parafian – mógł z powodzeniem się podjąć. Wypowiedział także słowa wdzięczności wobec wszystkich osób, z którymi przez niemal ćwierć wieku mógł współpracować.

Ksiądz Proboszcz zauważył, że na czas posługi proboszczowskiej w Matce Kolskich Kościołów przypadła ponad 1/3 jego życia oraz równo 2/3 posługi kapłańskiej, a nasza parafia i wszyscy wierni na zawsze pozostaną w jego życzliwej pamięci. Wypowiedziane zostały także słowa przeprosin za każdą przykrość, którą kiedykolwiek mógł komuś wyrządzić.

Ks. kanonik Józef Wronkiewicz poprosił parafian kolskiej fary, aby jego następca na urzędzie proboszcza i nowi wikariusze zostali przez wiernych przyjęci z taką samą życzliwością, z jaką spotykali się odchodzący od nas duszpasterze.

Po zakończeniu Mszy św. w długiej kolejce z życzeniami ustawili się przybyli na uroczystość wierni. Słowa wdzięczności wypowiedzieli m.in.: członkowie grup duszpasterskich działających w naszej parafii, katecheci, ministranci, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, redakcja naszej strony internetowej, Chór Farny „Lutnia”, schola dziecięca, dzieci pierwszokomunijne, poseł na Sejm RP Leszek Galemba, władze powiatu kolskiego i miasta Koła, przedstawiciele Muzeum Technik Ceramicznych, Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą i Kolscy Patrioci.

Tekst i zdjęcia: MARCIN NOWACKI

Pełna galeria zdjęć z pożegnania ks. kan. Józefa Wronkiewicza na panpage kolskiej fary: www.facebook.com/kolskafara

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder online , how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder login, tider
browse tinder for free

Javiereralm
2 lat temu

tinder app , tinder website
how to use tinder

Myronevita
2 lat temu

milfs dating.com
dating websites new

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526