Jak głosowali mieszkańcy poszczególnych miast i gmin Powiatu Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 29.06.2020

Za danymi PKW podajemy  w formie tabelarycznej wyniki głosowania na kandydatów na Prezydenta RP (powyżej 0,20%) z rozbiciem na poszczególne gminy Powiatu Kolskiego. Kolejność poparcia kandydatów wszędzie wyglądała podobnie, tylko w m. Kole większym poparciem wykazał się R. Bierdoń niż W. Kosiniak-Kamysz. Andrzej Duda miał największe poparcie w gm. Olszówka (71,79%), a najmniejsze w m. Kole (45,85%), za to na Rafała Trzaskowskiego najwięcej głosów oddali mieszkańcy m. Koła (30,59%), a najmniej – gm. Olszówka (9,55%).

 

Bardzo podobnie jak w Powiecie Kolskim wyglądają słupki poparcia kandydatów na Prezydenta RP w I turze w sąsiednich powiatach: konińskim i tureckim. Wszędzie w powiatach bardzo dużą przewagą wygrał Andrzej Duda. W miastach Konin, Koło i Turek również wygrał urzędujący Prezydent, ale mniejszą przewagą głosów nad Rafałem Trzaskowskim.

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Piotr gr

    A kogo nie spytałem to nikt na PiS. A anżej udaje że cuś może.

    (od Redakcji: w związku, że autor tego komentarza użył słów obelżywych, obraźliwych oraz pomawiających inne osoby, komentarz został skorygowany przez Administratora. Oryginalny komentarz został zarchiwizowany na potrzeby organów ścigania. Redakcja ostrzega autora, że jeśli nadal będzie wypowiadał się w sposób obraźliwy i pomawiający innych, zostanie zablokowany na portalu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526