Inauguracja Grand Prix Koło 2020

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2020

Blisko po dwóch miesiącach oczekiwania, spełniając wiele wymagań sanitarnych w sobotę 20 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej odbył się pierwszy bieg IV cyklu Grand Prix Koło 2020 – Bieg o Puchar Dyrektora Firmy Geberit.

Pandemia Koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że świat sportu stanął. Wiele imprez sportowych zostało przesuniętych w czasie lub całkowicie odwołanych. Rozegranie IV Grand Prix Koło 2020 również stało pod dużym znakiem zapytania. Z upływem czasu wprowadzone restrykcje związane z epidemią stopniowo łagodzono. W końcu, trzy miesiące po pierwotnym terminie, udało się wystartować z pierwszymi zawodami – biegiem o Puchar Dyrektora Firmy Geberit.

Jednak by sobotni bieg mógł w ogóle się odbyć przebieg zawodów należało dostosować do istniejących warunków i nowej rzeczywistości. Z najważniejszych należy wymienić: po pierwsze dopuszczalna liczba uczestników nie mogła wynosić więcej niż 150 zawodników. Dlatego też o godzinie 9.00 nastąpił start biegu mężczyzn a o 10.00 start biegu kobiet i kijkarzy. Po drugie trasa przebiegała wyłącznie przez teren stadionu i wałami nadwarciańskimi nie wchodząc na drogi publiczne. Start i meta biegu znajdowały się na bieżni lekkoatletycznej stadionu. Po trzecie zawody odbywały się bez udziału publiczności. Ponadto by unikać zagrożenia, organizatorzy zrezygnowali z oficjalnej dekoracji zwycięzców na podium.

Najlepsi zawodnicy od razu po przekroczeniu mety, z rąk dyrektora Krzysztofa Czeboćko, otrzymywali torbę z pucharem, medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową ufundowaną przez firmę Geberit. Wśród panów 5 km dystans najszybciej pokonał Marcin Wojewoda (Koło Biega) uzyskując czas 17:46. Drugi linię mety minął Dominik Urbaniak z Grzegorzewa, trzecie miejsce zajął Kamil Goszczyński reprezentant Active Runners Płock. Najszybszą kobietą okazała się być Justyna Wałowska (No Name Team) z czasem 19:26. Drugą lokatę zajęła Marta Marszałek zawodniczka Geberit Team. Podium uzupełniła Monika Wojciechowska z MLUKS Triathlon Koło. Kijkarze również ścigali się na dystansie 5 km. Najszybszy był Marcin Radomski zawodnik klubu Biegam w Sfetsze, drugą lokatę zajął Łukasz Jędrzejewski zawodnik ekipy Legion HDK Płock, trzecie miejsce wywalczył Marcin Żurawki z Saint Gobain Squad. W kategorii kobiet najlepsza była Nitecka Daria reprezentująca No Name Team przed Sylwią Miszczak z Koła i trzecią Żanetą Czerniejewską również z Koła.

Kolejny bieg IV cyklu GPK już w najbliższą sobotę 27 czerwca. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie o puchar Malinowej Mamby.

Źródło: MOSiR Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526