SOSW w Kole z nagrodą DBI 2020

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2020

Polskie Centrum Programu Safer Internet przyznało Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Świętego Mikołaja w Kole zwycięski tytuł za projekt SKO #cyberBEZPIECZNI, który został uznany za jedną z 15 najciekawszych inicjatyw Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

W lutym br., Szkolna Kasa Oszczędności działająca w kolskim SOSW, opracowała i zrealizowała w placówce projekt edukacyjny z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii. Został on jednocześnie zgłoszony jako inicjatywa lokalna w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020, a sprawozdanie z jego realizacji przesłano do organizatorów. Dzięki temu projekt SKO #cyberBEZPIECZNI wziął udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2020. Komisja konkursowa oceniała sprawozdania pod kątem trzech aspektów:
• jakość merytoryczna: rzetelne i dostosowane do wieku odbiorców przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w Internecie,
• zasięg: dotarcie do możliwie dużej i zróżnicowanej grupy odbiorców (proporcjonalnie do wielkości i typu placówki i środowiska, w którym działa),
• innowacyjność: wykorzystanie nowych i niestandardowych form pracy.

Spośród 4600 zorganizowanych inicjatyw w całej Polsce i 600 nadesłanych sprawozdań to właśnie działania zrealizowane w kolskim SOSW zostały docenione i uznane przez komisję konkursową za jedną z 15 najciekawszych inicjatyw w ramach DBI 2020.

Obok tytułu laureata do placówki trafiły również nagrody: robot edukacyjny Photon, tablet Lenovo 7 cali oraz przejściówka do komputera.

Oficjalne wyniki konkursu znajdują się pod poniższym linkiem:
https://www.saferinternet.pl/…/konkurs-na-najciekawsza-inic…

Źródło: Powiat Kolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526