Samorządy nie decydują się na szybkie otwarcie przedszkoli i żłobków – w Osieku Wielkim też to nie nastąpi

Autor: kurier-kolski.pl | 06.05.2020

Pomimo rozporządzenia MEN, coraz więcej władz samorządowych nie decyduje się na otwarcie swoich przedszkoli i żłobków w narzuconym rygorze epidemiologiczno-sanitarnym. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa oraz dlatego, że nie są w stanie przystosować tych placówek do wymagań, jakie narzuciło Ministerstwo. Troska o życie i zdrowie mieszkańców, dzieci i ich rodzin, bierze górę. Po władzach Koła i Dąbia, o czym informowaliśmy na fb, Wójt Gminy Osiek Mały również wydał komunikat w tej sprawie.

Komunikat Wójta  Gminy Osiek Mały dot. dalszego zamknięcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Wójt  Gminy Osiek Mały – w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29.04.2020 r. (Dz. U. z 2020 poz. 780), które umożliwiają otwarcie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat – mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin, jako organ prowadzący, po wstępnych konsultacjach z dyrektorami przedszkola i szkół oraz ich rozmowach z rodzicami,  podjął decyzję , że gminne  przedszkole  i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych pozostają zamknięte do 24 maja 2020r

Rekomenduję również  taką decyzję dla placówek przedszkolnych i żłobków prowadzonych przez inne organy.

Jest to decyzja trudna, aczkolwiek przemyślana. Sytuacja związana ze stanem epidemii
w naszym kraju nadal jest niestabilna, dodatkowo nasze województwo ma bardzo wysoki wskaźnik zachorowań.

Zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej Gminy i ich rodzin, a także pracowników przedszkola i oddziałów przedszkolnych jest absolutnie najważniejsze.

Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przygotować tych jednostek do spełnienia zaleceń, które zostały nam przekazane – przygotowanie wewnętrznych procedur, zapewnienie dodatkowych pomieszczeń, zaopatrzenie placówek w indywidualne środki ochrony osobistej, odpowiednia organizacja żywienia, w tym spożywania posiłków, a także przeszkolenie pracowników.

W przypadku gdy chodzi o zdrowie oraz zapewnienie bezpieczeństwa trzeba kierować się rozwagą i odpowiedzialnością.

W chwili obecnej, kierując się odpowiedzialnością za zdrowie i życie innych, robimy wszystko, aby nasze przedszkola były jak najlepiej przygotowane na powrót dzieci.

Liczę na zrozumienie podjętej decyzji.

 

Osiek Mały, dnia 05.05.2020r

Wójt Gminy Osiek Mały
/-/  Marek Górczewski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526