Prezent od władz Koła na Dzień Strażaka dla OSP Koło n/Wartą-będzie nowy wóz!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.05.2020

Nic nie stoi już na przeszkodzie, by OSP Koło nad Wartą wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski zawnioskował do Rady Miejskiej o zmiany w budżecie, a radni byli inicjatywie przychylni. Na sesji przedwczoraj zapadła decyzja o dofinansowaniu kwotą 200 tys. zł kolskich druhów-ochotników. Kwota ta stanowić będzie wkład własny jednostki. Resztę – 560 tys. zł. udało się pozyskać z rządowego Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Kolscy ochotnicy długo zabiegali o dofinansowanie do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którym do akcji mogłoby jechać 6 strażaków. Posiadany obecnie 4-osobowy ciężki wóz (rok produkcji – 1974) najlepsze lata ma już za sobą i potrafił sprawić problem w chwili, kiedy liczyła się każda minuta… Dlatego nowy samochód był naszej jednostce bardzo potrzebny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ochotnicy 246 razy byli dysponowani do różnego rodzaju zdarzeń. Druhowie, będąc w stałej gotowości do wyjazdu, są wsparciem dla struktur państwowych. Formacja odgrywa bardzo ważną rolę w systemie bezpieczeństwa naszego miasta i powiatu. Jest wyposażana w specjalistyczny sprzęt i gotowa na wezwanie w każdej sytuacji.

– W dzisiejszej sytuacji musimy rozważnie dysponować budżetem i realizować zadania najważniejsze dla rozwoju miasta oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Doposażenie strażaków-ochotników uważam za bardzo ważne. Jednostka otrzymała wysokie dofinansowanie, należało wesprzeć druhów w zakupie wozu. Oby sprzęt dotarł do Koła jak najszybciej – powiedział włodarz.

Nowy wóz pojawi się w strażnicy jeszcze w tym roku.

Źródło: UM w Kole, zdj. OSP Koło nad Wartą

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Angelia
2 lat temu

What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how concerning unexpected feelings.

lovooeinloggen.com
3 lat temu

lovoo icebreaker was ist ein match bei lovoo http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , browse tinder for free
tinder date

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder website
tider

Myronevita
3 lat temu

dating personals
free online dating

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526