Dodatkowe 208.000 zł dla Powiatu Kolskiego na pomoc niepełnosprawnym

Autor: kurier-kolski.pl | 26.05.2020

Powiat Kolski otrzymał  208.000 zł na realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W ramach Modułu III tego programu wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii.

 

Adresatami pomocy w ramach Modułu III są:

– osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;
– dzieci i młodzież niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wydane przed ukończeniem 16. roku życia.

Wysokość pomocy wynosi 500 zł miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną, z tym że okres, na jaki może zostać przyznane świadczenie, nie może być dłuższy niż 3 miesiące. W każdym z miesięcy, wykazanych we wniosku o przyznanie świadczenia w ramach Modułu III, musi wystąpić brak możliwości korzystania z opieki w placówce rehabilitacyjnej przez okres co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych.

Realizatorem programu jest: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, ul. Poniatowskiego 21, tel. 63/ 272 40 04, sekretariat@pcprkolo.pl

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się pod poniższym linkiem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-lub-sytuacji-kryzysowych-wywolanych-chorobami-zakaznymi/pomoc-pfron-dla-osob-niepelnosprawnych-w-zwiazku-z-epidemia-koronawirusa/?fbclid=IwAR1cYMQEjpebXYkgZHMofsTAXeXjOHtr58TDug4GFocsQfcrE4CKwgC_l30

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526