To kwestia dni, że pojawi się osoba zakażona w Powiecie Kolskim [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.04.2020

„Szczęściem w nieszczęściu” określiła dyr. Iwona Wiśniewska z kolskiego Szpitala zatrudnienie tuż przed głównym wybuchem pandemii koronawirusa lekarza specjalisty chorób zakaźnych, doktora nauk medycznych Rafała Krygiera, na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. Medycznych. – To jest kwestia kilku najbliższych dni, że pojawi się w Powiecie Kolskim pierwsza osoba zakażona – mówi dla Czytelników naszego portalu nowy dyrektor-epidemiolog – Na pewno to się wydarzy, dlatego staramy się do tej chwili jak najlepiej przygotować. Obejrzyj pod spodem krótki wywiad z dyrektorami Szpitala w Kole.

 

32 odpowiedzi do wpisu

 1. sylwester

  Jeżeli to miał być wywiad przedstawiający Pana Dyrektor to ok. Jeśli miał zobrazować sytuacje kolskiego szpitala to wyszedł z tego mega dramat. Pani Dyrektor mimochodem z nerwów przed powiedzeniem prawdy najlepiej pokazała jak trzeba myć ręce w dobie kryzysu. Zero inf. o kondycji i zabezpieczeniu, ilu lekarzy mamy w gotowości, jak wyglądam stan osobowy jeśli chodzi o pielęgniarki. A informacja że mają zapasu środków ochrony dla personelu na kilka dni!!!!! to nas miała uspokoić czy przerazić????Przypominam że nie mamy potwierdzonego przypadku zarażenia ale jeśli pojawi to ten zapas na ile wystarczy???? A najważniejsza informacja wywiadu to to że jest zakaz odwiedzin, no kurde nikt tego nie przypuszczał. Ludzie kto może to pomóżcie tej kobiecie póki jest jeszcze czas żeby tych środków ochrony zabezpieczyć chociaż na miesiąc.

  • kurier-kolski.pl

   Pandemii koronawirusa nie przewidywał żaden kraj w Europie, i nie tylko na naszym kontynencie. Nikt nigdzie nie robi w normalnych szpitalach powiatowych wielkich zapasów magazynowych na całe miesiące, takich epidemiologicznych zapasów, bo zwyczajnie poszedłby siedzieć do więzienia za niegospodarność. To nie szpital epidemiologiczny tylko mały szpital lokalny. Wszędzie utrzymywane są zapasy na kilka dni i uzupełnia się je na bieżąco, o ile jest konieczność. Wiem co piszę, bo sam pracowałem w służbie zdrowia, podobnie jak wiele osób z mojej rodziny, więc nie są to moje wymysły. Przypomnę też, że państwo i samorządy cały czas dokładają środków finansowych, i zakupy są robione. Nie ma potrzeby rozdrabniać się i podawać stanu osobowego, ilu jest lekarzy i pielęgniarek, bo dziś jest tak, a jutro inaczej – bo np. część personelu pójdzie na chorobowe. Pozdrawiam. MK

 2. sylwester

  Nie ze wszystkim się zgadzam, ale mimo wszystko więcej można się dowiedzieć kluczowych rzeczy z Pana komentarza jak z wywiadu. Taki był mój zamysł, dziękuje w imieniu mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie

  • kurier-kolski.pl

   Pan doktor Krygier ma opinię świetnego fachowca, ale jest raczej oszczędny w słowach. Nie jest gadatliwy, co widać na nagraniu 🙂 Oczywiście, w niczym mu to nie umniejsza. Będę starał się więcej informacji zamieszczać w kolejnych dniach. Tymczasem trzymajmy kciuki, by zaraza nie rozlała się po naszym powiecie. Tego sobie i wszystkim życzę! Pozdrawiam również. Mariusz Kozajda

 3. Kolanka od urodzenia

  W grudniu świat się dowiedział o Chinach. Przecież naszym zabrakło wyobraźni. Chińczycy podróżują po całym świecieW lutym rząd jeszcze bagatelizował. O czym tu mowa? Nasz szpital już w lutym winien zabezpieczać się ! Zwłaszcza, że z naszego rejonu nasa ludzi pracuje za granicą. Kierowcy jeżdżą. Panie redaktorze ważny tenat i pokazuje, że nie jest dobrze. Kobiety szyją maseczki w domach. Powiat, gmina i miasto składają się na respirator. I to jest dobry pomysł. Ale jeden. Bo drogo. Kogo podłączą? A inne choroby? Obok głównego szpitala budynek płucny był. Może go przygotować w razie co ? Jest Pan w tej Komisji Zdrowia? Może podpowiedzieć.

  • kurier-kolski.pl

   Proszę zobaczyć kiedy rządy państw świata zareagowały. W Polsce było i tak szybko. Dlatego mamy stosunkowo niewiele zakażeń i zgonów. Obawiam się tylko jednego, że ludzie będą kryć się przed wirusem, a ze strachu oraz na inne swoje choroby będą umierać liczniej niż na samą epidemię. A odpowiadając: tak, jestem w Komisji. Działamy. Szefem Komisji jest dr Lech Spliter. To odpowiedni człowiek z wielkim doświadczeniem. Informacje kolejne także będą tu na KK. Pozdrawiam!

 4. Lok

  Malo jest zakazen w polsce z powodu braku testow liczba zakazonych jest duzo wieksza ludzie chodza a nie wiedza ze sa zarazeni a nie to ze polska sobie radzi dobrze z wirusem

 5. ek

  Nie mogę już słuchać osób nawołujących o to aby zamknąć wszystko i wszystkich, i użalających się, że nie stało się to jak były pierwsze informacje o nowym wirusie.
  1. Informacje o nowych wirusach i epidemiach są kilka razy w roku i nie sposób jest za każdym razem zamykać granic, ba ludzie często wyjeżdżają np. na wakacje do Afryki, gdzie są takie epidemie przy których koronawirus to „pikuś” i jakoś im to nie przeszkadza.
  2. Nie do końca jest jasne czy ta panika i wyścig na zamykanie wszystkiego ma sens i czy czasem nie okaże się, że nie zabije nas choroba tylko lekarstwo. Fala kłopotów wywołanych przez zapaść gospodarczą z pewnością doprowadzi do wielu dramatów.
  3. Chaos wywołany paniką i naciskami wystraszonego społeczeństwa na polityków niestety już zabija. Przykłady chorych, którym odmawia się zaplanowanych zabiegów gdyż wszystkie siły idą na walkę z wirusem.
  4. Nie wszędzie na Świecie podjęto tak drastyczne kroki jak u nas a specjalnej różnicy w śmiertelności nie widać. Przykład Japonii i Szwecji (pierwszy potwierdzony przypadek był już chyba w styczniu u nas dopiero w marcu).

 6. Ruda

  Ek ma racje

 7. Anonim

  Panie redaktorze a na wybory pan sie wybiera jako czlowiek pelniacy swoja funkcje dzieki pisowi?

 8. as

  Panie redaktorze wrócę do poprzedniej informacji, w której podaje pan, że przeprowadzono „dużo” – 31 testów. Jeżeli 31 pobranych próbek to dużo, to jestem przerażony działaniem dyrektor Sanepidu i starosty, którzy odpowiadają za ten stan. W stosunku do osób objętych kwarantanną to 10% podejrzanych o zachorowanie, a z pozostającymi w nadzorze epidemiologicznycm to zaledwie 4% zbadanych. Co na to pani dyrektor i panie starosto?

 9. Wujek Chłodek

  @~as

  Ty weź się za to wszystko osobiście.
  Masz szansę zostać narodowym bohaterem; przynajmniej lokalnym!
  Na pewno w Twoich działaniach pomoże Ci „ek”.
  To wyjątkowy /a/ specjalista.
  Do dzieła!
  Powodzenia.

 10. as

  @ Wujek Chłodek
  Ja nie biorę za to kasy, a oni tak. Jeżeli jednak trafiają na takich bezkrytycznych głupków jak ty, to mogą nic nie robić i swoje nieróbstwo nazywać sukcesem.

 11. Anonim

  Redaktor dzisiaj miedzy komunikatami twojej partii podali ze zmarlo kolrjnych 7 osob idziesz na wybory? maske masz juz bo dali ci na sesje tobjak?

 12. Anonim

  @wujek chlodek kazdy ma prawo do pytan kaczynski jesscze nie rozwalil demokracji

 13. Anonim

  Jakis lans z tymi maskami Minister Zdrowia nie zaleca noszenia zdrowym ludziom masek
  Ale nie ma jak selfie hehehehehehehehehehehhe

 14. maria

  panie redaktorze, b.słabo było słychać pana rozmówców !!!!

  • kurier-kolski.pl

   U mnie dobrze na laptopie słychac. Może wystarczy podkręcić głośność. Pozdrawiam

 15. Matka

  Drodzy, w naszym mieście jest już na pewno kilka, kilkanaście zarażonych osób. Jedna z nich, od wczoraj na zakaźnym w Koninie. Pod tlenem. Czeka na wynik. Pewnie w weekend go poznamy. Testy, testy, testy. W PL to nie działa. W Kole tym bardziej. Poza tym, TV podaje założone wyniki. Kuzynka pracuje na zakaźnym w innym województwie. W lokalnych mediach podaja, że pozytywnych jest 19 osób, rzeczywistoście jest 68,maja zakaz mówić o tym publicznie. Wielu z nas zachoruje. Wielu z nas przez nieodpowiedzialnosc innych. Spacery po sklepach, marketach… Mi brak słów. A samepid, służba zdrowia w naszym mieście, też pozostawiam bez komentarza…

 16. Anonim

  mikrofon mial maske pewnie dlatego

 17. Tak

  Dajcie im więcej medali, pucharów i fotek z tym. Jesteśmy karmieni głupotami które dla nich to dodatkowe pieniądze i pycha bodząca zezwalająca na szydzenie z ludzi.

 18. Anonim

  PANIE KOZAJDA PRAWIDLOWA ODMIANA TO KRYGIERA
  Taka odmiana jest obrazliwa!!!

 19. Anonim

  Redaktor, jezyk polski teraz leci w tvpis za 2 mld warto obejrzec

  • kurier-kolski.pl

   Jest jedna zasada – by zwracać komuś uwagę, należy wpierw samemu dobrze znać język i odpowiednio, zgodnie z zasadami, posługiwać się nim 🙂 Pozdrawiam osobę zbulwersowaną, która ma takie samo nazwisko jak Pan Doktor. W internecie nie ma takiej anonimowości jak niektórym się wydaje 🙂

 20. Anonim

  „Krygra”!!!???!!!???

 21. Anonim

  A kogo pan straszysz? Pffff wlasnie to jest wykorzystywanie szyldow partyjnych po co pan poprawial? Bo jednak bylo zle co? Ja bledow nie robie w odmianach nazwisk!!! A co z wyborami popiera pan ten pomysl zeby w zasie pandemii sie tym zajmowac?

  • kurier-kolski.pl

   Ja straszę??? 🙂 Żałosne zachowanie… Najwyraźniej ocenia mnie Pan po sobie. Nie mam o czym już z Panem dyskutować, bo mnie się nie nudzi, mam co robić. Polemika z kimś tak aroganckim, zarozumiałym i do tego w dyskusji dla Czytelników anonimowym, z człowiekiem, który jest tchórzem, boi się oficjalnie podpisać tu pod komentarzami własnym imieniem i nazwiskiem, jest stratą czasu. Miałem kiedyś o Panu bardzo dobre zdanie, ale widzę, że myliłem się. MK

 22. Anonim

  wstyd tak kaleczyć jezyk polski

  jako wieloletnia czytelniczka kuriera domagam sie deklaracji tego medium co do wyborow 10 maja 2020 roku. Chyba, ze nie ma epidemii

  • kurier-kolski.pl

   Gdzie kaleczyć? W którym miejscu??? A domagać się można wszystkiego. Jest demokracja 🙂

 23. Pingback: cialis generic tadalafil for sale

 24. Pingback: ventolin canada

 25. Pingback: naltrexone cost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526