Sprawca aktów wandalizmu w Parku w Kole ujęty! Burmistrz dziękuje Policji

Autor: kurier-kolski.pl | 29.04.2020

Kolscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zniszczeń na terenie Parku 600-lecia w Kole w miniony weekend. Wandal uszkodził tablice informacyjne, drewniane barierki na moście oraz kosze na śmieci. Młody kolanin nie pozostanie bezkarny – poniesie konsekwencje i za swoje skandaliczne zachowanie odpowie przed sądem. Niezwykle zadowolony ze skuteczności działań mundurowych jest burmistrz Koła, który osobiście podziękował Policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia. Sprawca zdewastował drewniane barierki na moście, wyrywał tablice z regulaminem korzystania z placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej i zniszczył kosze na śmieci. Wstępnie straty oszacowano na co najmniej tysiąc złotych.

Policjanci z chwilą, w której uzyskali informację o zdarzeniu, natychmiast podjęli intensywną pracę nad ustaleniem sprawcy. Po zaledwie kilku godzinach dysponowali już jego personaliami.

27 kwietnia kolscy kryminalni zatrzymali 23-letniego kolanina, któremu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski wyraził wielkie zadowolenie osobiście dziękując policji za skuteczność w działaniu.

– Dziękuję za sprawne działanie – powiedział włodarz wręczając na ręce Komendanta Policji, dla wszystkich funkcjonariuszy, list gratulacyjny. – Dziękuję za profesjonalną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz utrzymanie ładu i porządku publicznego. Gratuluję skuteczności i życzę dalszych sukcesów zawodowych, służących wspólnocie samorządowej.

Źródło: KPP w Kole oraz UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Ja wykonałem dobrze swoją pracę też dostanę nagrodę ?
Zwracam uwagę że czasy komuny już dawno minęły.

Gość24
Gość24
3 lat temu

Na pewno nie dostanie 5 lat więzienia.To człowiek zupełnie pozbawiony
człowieczeństwa jeżeli dopuścił się do niszczenia naszego wspólnego mienia.
Tylko czekać jak po odbyciu kary zabije człowieka.
Ktoś napisał ,że w bloku również niszczył wszystko co mu wpadło w rękę. Szkoda pieniędzy podatników na resocjalizację,która zapewne nie przyniesie rezultatów.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

OJTA OJTS SAMI DOSKONALI SZCZYY FACHOWOSCI TO KANALIA FORYNSKI CZLOWIEKU JA. TOBIE OSOBOSCIE PODZIEKUJE CIULU MUDUROWY

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526