Spółka MZEC kontynuuje budowę sieci ciepłowniczej na Płaszczyźnie

Autor: kurier-kolski.pl | 29.04.2020

Budowa sieci ciepłowniczej i przyłączy na osiedlu „Płaszczyzna” przebiega zgodnie z planem. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej sukcesywnie rozbudowuje sieć ciepłowniczą, co jest częścią strategii rozwoju spółki, a służyć ma poprawie stanu środowiska w Kole poprzez likwidację niskiej emisji dwutlenku węgla i pyłów zawieszonych. Oferta obejmuje dostawę ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Zwiększa komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

W ubiegłym roku informowaliśmy o rozpoczęciu prac, polegających na budowie sieci cieplnej na tzw. osiedlu „Płaszczyzna”, przez MZEC Sp. z o.o. Już wtedy inwestycja ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców okolicy. Burmistrz miasta dr Krzysztof Witkowski wraz z Prezesem Zarządu Spółki Przemysławem Stasiakiem odbyli spotkania z mieszkańcami osiedla informując o sposobie realizacji oraz harmonogramie i postępie planowanych prac.

W 2019 roku wybudowano ok. 650 mb sieci cieplnej wzdłuż ul. Konarskiego i Emilii Plater oraz przyłączono nowych odbiorców. Budowa sieci cieplnej to skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie. Niemal wszystkie prace wykonane zostały przez pracowników miejskiej spółki – co ważne – z własnych środków.

Rozpoczęcie budowy sieci na osiedlu Płaszczyzna spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem swojej nieruchomości do sieci. Niewątpliwe zalety ciepła systemowego w roku bieżącym będą mogli docenić mieszkańcy ulic Wyspiańskiego, Konarskiego, Emilii Plater oraz Narutowicza. Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z założeniami w 2020 r. Spółka pozyska ok. 30 nowych odbiorców.

– To bardzo ważne z kilku powodów, m.in. dzięki takim inwestycjom skutecznie ograniczamy smog w mieście poprzez likwidację tzw. niskiej emisji – ocenił zadanie prezes MZEC Przemysław Stasiak. – Z kolei środki, które mieszkańcy przeznaczają na potrzeby ogrzewania pozostają w mieście, tj. w miejskiej spółce, która następnie środki te reinwestuje i poszerza możliwości skorzystania z ciepła systemowego dla coraz większego grona mieszkańców. Rozbudowa sieci jest bardzo istotna w kontekście budowy ciepłowni geotermalnej, dzięki której kolski system ciepłowniczy stanie się w pełni efektywnym systemem, a tym samym mniej uciążliwym dla środowiska naturalnego.

Wybudowana w 2019 roku sieć cieplna o długości 150 mb wzdłuż ul. Boguszynieckiej dziś dostarcza ciepło do kilku domów, a kolejne posesje przyłączone zostaną w roku bieżącym. Oprócz sieci Spółka wybudowała ok. 600 mb przyłączy cieplnych do różnych obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Reasumując, w 2019 r. w Kole zbudowano ok. 1400 mb nowych rurociągów ciepłowniczych służących zaopatrzeniu w ciepło naszych mieszkańców.

– Skoordynowane działania prowadzone w roztropny i przemyślany sposób skutkują tym, że oferta MZEC staje się coraz bardziej konkurencyjna i jest doceniana przez odbiorców ciepła w naszym mieście – dodał prezes Stasiak. Zarząd spółki wspólnie z władzami miasta dokładają wszelkich starań, by odbudować zaufanie mieszkańców do podejmowanych przez nich działań, które tak naprawdę mają jeden cel, służyć dobru mieszkańców naszego miasta.

Prezes MZEC, mając na uwadze korzyści wynikające z przyłączenia posesji do sieci cieplnej, zachęca do korzystania z ciepła systemowego. W czasie, gdy wymagany jest społeczny dystans, spółka udziela wszelkich informacji i porad telefonicznie, i zapewnia, że przebieg inwestycji nie narusza obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Źródło: MZEC Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo play store
2 lat temu

erfahrung lovoo lovoo registrierung http://lovooeinloggen.com/

DanielEvamp
2 lat temu

apply online
loan no credit check

:)
:)
3 lat temu

Panowie klaskacze dość tej waszej wazeliny…wiemy że (Przemo) to twój kolega panie frezer, i co ma miejsce zamieszkania pańskiej córki do rozbudowy sieci ciepłowniczej ?

Git
Git
3 lat temu

Brawo Przemo!!!

Mleczarz
Mleczarz
3 lat temu

Brawo Nowy Prezes! Brawo Spółka!
W ogóle uważam że MZEC to jedna z niewielu jednostek gdzie zachodzą naprawdę pozytywne, realne zmiany dla mieszkańców. Moja córka mieszka na płaszczyźnie i dzięki działaniom Spółki zmniejszy się emisja niepotrzebnych pierwiastków do atmosfery. Jeszcze raz brawo! Panie Prezesie Szacun! Jest Pan kolejnym naszym światełkiem w tunelu. Dzięki Panu i pracownikom Spółki Koło realnie zmienia się na lepsze!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526