Kary za otwarte lokale z grami hazardowymi w Kłodawie

Autor: kurier-kolski.pl | 30.04.2020

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj właściciele maszyn do gier hazardowych, którzy pomimo licznych zakazów oraz wielu ograniczeń związanych z ogłoszonym stanem epidemii, na terenie Kłodawy otworzyli lokale, do których mogli wejść klienci. Za spowodowanie wysokiego ryzyka szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19, lekceważący przepisy zostali ukarani wysokimi karami pieniężnymi.

 

Kłodawscy policjanci, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, w ostatnich tygodniach sprawdzają również czy wszyscy stosują się do nowych obowiązujących przepisów związanych z walką rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niewielu było takich, którzy ignorowali obostrzenia, jednak podejrzenia policjantów wzbudziły osoby znajdujące się w okolicy lokali, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. Dlatego też funkcjonariusze postanowili dokładnie przyjrzeć się tym miejscom.

17 kwietnia br. mundurowi zauważyli, że na jednej z kłodawskich ulic otwarty jest lokal, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem epidemii, nie powinien być dostępny dla klientów. Jak się okazało, właściciel automatów do gier hazardowych za nic miał aktualne zakazy, a z usług mógł skorzystać każdy zainteresowany.

Taką samą sytuację zastali policjanci dzień później kilka ulic dalej. Tam również lokal był dostępny dla postronnych osób, które mogły swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z automatów.

Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację z przeprowadzonych kontroli. Zebrany materiał przesłali do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kole. Po przeanalizowaniu spraw, Inspektor Sanitarny z uwagi na skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli gier, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych, adekwatnie do stworzonego zagrożenia.

Źródło: KPP w Kole

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A kto to jest konus/judasz z PSL? Przeszli do PiS?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526