Zmiana Prezesa spółki miejskiej MZUK: Andrzej Sobczak zrezygnował. Nową Prezes jest Agata Majtczak!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.03.2020

W spółce Miejski Zakład Usług Komunalnych w Kole duża zmiana! Rezygnację ze stanowiska złożył dotychczasowy szef firmy Andrzej Sobczak, który objął to stanowisko wkrótce po ostatnich wyborach samorządowych. Jego miejsce zajęła już – decyzją Rady Nadzorczej –  Agata Majtczak. Nową Panią Prezes mieszkańcy Koła mogą kojarzyć z publicznych wypowiedzi medialnych sprzed kilku lat, gdy pełniła rolę rzecznika prasowego Grupy Referendalnej, która zainicjowała referendum odwoławcze ówczesnego burmistrza Koła Stanisława M.

 

Niestety, telefon byłego już Prezesa Andrzeja Sobczaka milczy. Warto przypomnieć, że był on już dwukrotnie szefem tej miejskiej spółki. W roku 2015, za poprzedniego burmistrza, został odwołany, a jego miejsce zajęli kolejno dwaj inni ludzie, którzy później – wraz z włodarzem – byli zatrzymani przez CBA i przesłuchiwani w związku z aferą ze śmieciarką. Po postawieniu byłemu burmistrzowi zarzutu przez Prokuraturę Regionalną oraz po zmianie władz samorządowych, w roku 2018 Sobczak ponownie został wybrany przez nową już Radę Nadzorczą i wrócił na swoje stanowisko.

Nie wiemy od zainteresowanego, co mogło być powodem jego rezygnacji. Oficjalny komunikat UM w Kole głosi, że dotychczasowy Prezes jako przyczynę rezygnacji z pełnionej funkcji podał względy zdrowotne.

– Rada Nadzorcza, zgodnie z wolą zainteresowanego, odwołała pana Andrzeja Sobczaka z funkcji prezesa i powołała na prezesa zarządu panią Agatę Majtczak, która spełnia wszystkie wymogi ustawowe – powiedział Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski.

 

53 odpowiedzi do wpisu

 1. Obituary

  buhahahahahahahaha , względy zdrowotne – dobre .

 2. Gucio i Cezar

  To się Stachu ucieszy!:):):)

 3. as

  ” dwaj inni ludzie, którzy później – wraz z włodarzem – byli zatrzymani przez CBA ” zostali zastąpieni przez panią prezes Maj, która w pierwszej kolejności zarządziła audyt firmy. Wówczas wyszło na jaw wiele nieprawidłowości. Czy tym razem będzie taka sama kontrola? Pozostaje też kluczowe pytanie, kim jest nowa prezes, jakie ma przygotowanie i doświadczenie w zarządzaniu tak specyficzną firmą jak MZUK?

 4. Mleczarz

  Doświadczenie jest bardzo ważne. Pytanie jeszcze jedno, czy był konkurs na to stanowisko?

 5. ANTYKURIER KOLSKI

  Jaki prezes, to Prezeska i do tego figurantka. Może od razu złoży zawiadomienie do CBA dot malowania komina i płotu ??

 6. Git

  Za multi magistra były konkursy. Nopisz wniosek to się dowiesz jakie doświadczenie ma ta pani. Pani Agato wielki szacunek za referendum jakby nie pani i pani towarzysze oraz część rady miejskiej to miasto by popłyneło

 7. Mleczarz

  Z tego co ja pamiętam to miasto owszem popłynęłoby ale nie stało się tak GŁÓWNIE dzięki komisji budżetu i większości Rady (raz było ich 11 innym razem 13, ale zawsze była to większość). To oni blokowali wszystkie dziwaczne pomysły np. obligacje czy spalarnie i to IM PRZEDE WSZYSTKIM należą się brawa i słowa uznania. Przyznam szczerze, że nie oglądałem wszystkich sesji. Samorządem zacząłem się interesować po wydarzeniach na basenie kiedy poprzedni burmistrz potraktował nieodpowiednio niektórych ratowników. Śledząc bieg wydarzeń nigdy nie dostrzegłem żeby ktoś inny poza kilkoma radnymi ubiegłej kadencji miał wpływ na zachamowanie poczynań poprzedniego burmistrza, nie wiem czy inne osoby miały w ogóle takie kompetencje. Jeśli czegoś nie dostrzegłem to przepraszam. Piszę o tym od kilku lat i będę pisał. Panie Piasecki, Panie Szafrański, Panie Kuty, Pani Brzoska, Pani Baryła, Pani Musiałek i przede wszystkim Panie Sobolewski- dziękuje w imieniu swoim i kilku mieszkańców których znam i którzy tak samo podzielają moje zdanie. Mieszkańcy z resztą podziękowali już wybierając Was ponownie. Mogłem użyć nazwisk ponieważ Państwo są Radnymi. Jeśli kogoś pominąłem przepraszam.

 8. Anonim

  A kto rozliczył panią Maj zaprawie osiemset tysięcy straty w Spółce.Czy tak wygląda prawidłowe zarządzanie.

 9. Wujek Chłodek

  @~Mleczarz

  O Florianie Olejniczaku zapomniałeś?

 10. Mleczarz

  No właśnie dlatego przeprosiłem, dziękuje Wujku 🙂

 11. Anonim

  Troska owszem ale o swoje lub rodziny ciepłe posadki jak im tak chodzi o dobro Miasta to niech któryś zapyta ile miesięcznie kosztują codzienne dojazdy tego Pana do pracy ? gdzie obiecane konkursy wysyp MISIEWICZÓW to jest widoczne i to bardzo a tłumaczenie że są to szeregowe stanowiska śmiech na sali a jeśli oni to łykają to biada nam.

 12. Blue Sea of Ibrox

  Ta kadencja przebija ostatnią

 13. ola

  Co tu gadać czerwoni górą

 14. abc

  Doświadczenie ? Konkurs ? kogo to obchodzi ? zasada jest jedna wygrałeś- TKM- tylko błagam przestańcie mówić że to dla dobra nas mieszkańców ! to dobre dla was nie dla nas .

 15. Pingback: www.cialis.com

 16. Pingback: naltrexone tablets cost

 17. Pingback: chloroquine otc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526