W garażu miał skradziony w Niemczech samochód, a w pralce … narkotyki

Autor: kurier-kolski.pl | 12.03.2020

Kolscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o paserstwo oraz posiadanie środków odurzających. Kryminalni w wynajmowanym przez mężczyznę garażu, znaleźli skradziony na terenie Niemiec pojazd, a w jego mieszkaniu kilkaset gramów marihuany. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki dowiedzieli się, że w jednym z garaży na terenie Koła może być ukryty samochód pochodzący z kradzieży. 9 marca br. sprawdzili posiadaną informację. W wytypowanym garażu znajdował się samochód marki Mazda, który posiadał tablice rejestracyjne przypisane do pojazdu takiego samego modelu i koloru, który nie figurował jako utracony. Dopiero sprawdzenie numerów identyfikacyjnych pojazdu przez policjantów potwierdziło przypuszczenie, że został on skradziony trzy tygodnie temu na terenie Niemiec. Utracony pojazd wart 60000 złotych trafił na parking strzeżony, a policjanci zaczęli szukać osoby, która mogła mieć związek z paserstwem.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że garaż jest wynajmowany przez 31-letniego mieszkańca Koła. Policjanci zatrzymali podejrzanego, ale postanowili też sprawdzić, co przechowuje on w miejscu zamieszkania. Mundurowi zapukali do drzwi 31-latka, ale przebywająca tam kobieta, nie miała zamiaru ich otworzyć. Dopiero gdy zobaczyła funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy zostali wezwani do pomocy siłowego otwarcia mieszkania, zdecydowała się wpuścić policjantów do środka. Szybko wyszło na jaw, co było powodem takiej niechęci ze strony lokatorki.

Kryminalni podczas przeszukania znaleźli niemal 400 gramów marihuany, która była ukryta we włączonej pralce. Jak się okazało, kobieta zanim otworzyła drzwi funkcjonariuszom, susz roślinny zapakowała w torebki foliowe, schowała go w poszewkę, umieszczając towar wraz z innymi ubraniami w pralce. By odsunąć jakiekolwiek podejrzenia, włączyła pralkę. Spostrzegawczość oraz wnikliwe i skrupulatne sprawdzenie przez policjantów każdej części pomieszczenia, pozwoliło na ujawnienie dobrze przygotowanej skrytki.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, kolski sąd postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kobiecie zaś, która udzielała 31-latkowi pomocy w tym, by uniknął odpowiedzialności karnej za posiadanie w miejscu zamieszkania środków odurzających przedstawiono zarzuty poplecznictwa, do których przyznała się. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kole – Weronika Czyżewska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Jak ja Cię lubię czytać.
Twoje komentarze mnie fascynują.
To, co piszesz jest niezwykle interesujące!
Ciekawe, co na to lekarze?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526