Szkoła Podstawowa w Kościelcu wyróżniona za projekt „Sala relaksu”

Autor: kurier-kolski.pl | 16.03.2020

Dociera do nas ostatnio tak wiele złych informacji, więc teraz dla odmiany coś miłego. Szkoła Podstawowa w Kościelcu została wyróżniona w projekcie społecznym realizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org. Uczestnicy projektu zaplanowali i zrealizowali zadanie polegające na stworzeniu w szkole miejsca, gdzie będzie można miło spędzić czas – odpocząć, zagrać w ciekawą grę planszową, przeczytać książkę czy też odpocząć przy muzyce w czasie przerw i po zajęciach.

Opiekunowie grup przeprowadzili warsztaty z młodzieżą w trakcie, których w kreatywny sposób uczniowie nauczyli się praktykowania wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna, a wszystko przy pomocy zajęć rozwijających umiejętności cyfrowe, w tym programów z tworzenia wirtualnej rzeczywistości, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Spotkania umożliwiły, również integracje grupy. Uczennice pracujące w dwóch grupach wybrały jeden projekt społeczny do realizacji. Na realizację projektu pod nazwą „Sala relaksu”, zostały pozyskane środki głównie od sponsorów. W czasie realizacji zostały przeprowadzone konsultacje z przedstawicielami samorządu uczniowskiego, a sugestie uwzględnione w planie. Realizatorki projektu nawiązały współpracę ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, Drużynami Harcerskimi oraz rodzicami. Otrzymały wsparcie od dyrekcji i wójta gminy Kościelec. Dzięki owocnej współpracy powstała „Sala relaksu” wyposażona w kanapę z oparciami z palet, kolorowe pufy oraz stoliki. Prezentacja podsumowująca działania podjęte w ramach projektu została przesłana na konkurs na najlepszy projekt społeczny realizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Wśród laureatów konkursu znalazły się cztery szkoły, które otrzymały po 12 tyś. Zł. Szkoła Podstawowa w Kościelcu została wyróżniona i otrzymała na doposażenie „Sali relaksu” sześć tysięcy.

„Sala relaksu” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Można tam odpoczywać, integrować się, spędzać czas z przyjaciółmi tym bardziej, że nasza miejscowość – nie posiada ośrodka kultury, czy świetlicy środowiskowej, gdzie mogłaby się spotykać młodzież. Świadomość społeczna grupy projektowej podkreśla ich wyjątkowość oraz daje powód do dumy opiekunom, iż lekcja kreatywności i odpowiedzialności za swoje działanie została wykonana. Gdy dzieci wrócą do szkół, będą mogły znów korzystać z tego miłego miejsca.

Link do prezentacji: https://www.youtube.com/watch?v=bws3GSL3yXg&t=3s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526