Jest pierwszy oficjalny przypadek koronawirusa w Wielkopolsce!

Autor: kurier-kolski.pl | 10.03.2020

Wczoraj w godzinach popołudniowych potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej, przedstawiając także aktualną sytuację dotyczącą zagrożenia koronawirusem w regionie oraz działaniach służb w tym zakresie.

Pacjentka przebywająca obecnie pod nadzorem lekarzy trafiła na oddział zakaźny Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Jej stan jest poważny. Została przetransportowana ze Szpitala w Puszczykowie. Powtórne badanie próbki potwierdziło zakażenie koronawirusem. 17 osób, które miały kontakt z chorą, obecnie są poddane kwarantannie domowej. Kwarantanną objęto także personel medyczny – 18 osób. Oddział wewnętrzny szpitala w Puszczykowie zostanie decyzją wojewódzkiego inspektora sanitarnego zamknięty na 14 dni.

Wojewoda podpisał apel, który zostanie wysłany do wielkopolskich samorządów. – Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z imprezami masowymi. Do końca marca ma zostać zorganizowanych około 30 imprez masowych w Wielkopolsce. Analizuje je wojewódzki inspektor sanitarny i na bazie opinii organ wydający zgodę może podjąć decyzję ograniczającą imprezę masową – mówił wojewoda. Wojewoda nie pojął jeszcze decyzji odnośnie organizacji najbliższego meczu Lech-Legia. – Zwróciłem się także do władz Międzynarodowych Targów Poznańskich, co spowodowało, że wydarzenia międzynarodowe zostały odwołane lub przesunięte w czasie.

Wojewódzki inspektor sanitarny zaapelował, aby osoby powracające z kraju, gdzie jest stała intensywna transmisja koronawirusa, które odczuwają duszności, mają  kaszel i wysoką temperaturę, kontaktowały się telefonicznie z powiatową stacją epidemiologiczną, ewentualnie zgłaszały się do oddziału chorób zakaźnych. – Apelujemy, aby pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie zgłaszali się do izb przyjęć oraz na szpitalne oddziały ratunkowe – mówi wielkopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz.

Obecnie  w Wielkopolsce z powodu podejrzenia COVID-19 objętych nadzorem epidemiologicznym jest  398 osób, w  kwarantannie znajduje się  7 osób, hospitalizowanych jest ogółem 13 osób.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo alter ändern
2 lat temu

lovoo tips lovoo fick http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder online , tinder login
http://tinderentrar.com/

Myronevita
3 lat temu

personals sites
free local singles

hosting services
3 lat temu

I love what you guys tend to be up too. Such clever work and coverage!
Keep up the great works guys I’ve included you guys to
my blogroll.

CoV
CoV
4 lat temu

Jak w przypadku podejrzenia o zarażenie w Kole mogę zgłosić się do oddziału chorób zakaźnych z pominięciem izby przyjęć?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526