Jest nowy Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa w kolskim Szpitalu

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2020

Od dnia 1 marca br. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole ma nowego Zastępcę Dyrektora ds. Lecznictwa. Jest nim doktor nauk medycznych Rafał Krygier. Nowy szef lecznictwa w kolskim Szpitalu pełni w nim funkcję epidemiologa, ponieważ jest specjalistą chorób zakaźnych. To dobra wiadomość dla mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego szczególnie teraz, w okresie epidemii koronawirusa, że nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwał lekarz z tytułem naukowym doktora specjalizujący się w tej dziedzinie.

 

Dr n.med. Rafał Krygier w roku 1998 ukończył Studia na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 2007 roku zrobił specjalizację z chorób zakaźnych, a w 2015 roku uzyskał stopnia naukowy doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim I Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Temat rozprawy doktorskiej: „Wartość nowych markerów pierwotnego raka wątrobowo-komórkowego, w kompleksach z immunoglobuliną (afp ic, scca ic), u chorych z marskością wątroby”.

W latach 2000-2009 był lekarzem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, a później, w latach 2009-2016, Kierownikiem NZOZ Przychodni Specjalistycznej „Gemini”, gdzie również przyjmował w Poradni Hepatologicznej i Poradni Chorób Zakaźnych dla dorosłych i dla dzieci.

Dr Krygier jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Europejskiego Towarzystwa Lekarzy Chorób Wątroby EASL.

Źródło: SP ZOZ w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Bardzo fajny gość o dużej wiedzy i kulturze osobistej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526