Jak samorządowcy będą obradować w dobie pandemii koronawirusa?

Autor: kurier-kolski.pl | 21.03.2020

Zbliża się koniec miesiąca, a więc czas, kiedy tradycyjnie we wszystkich samorządach odbywają się posiedzenia rad gmin i miast. Rady muszą pracować i podejmować decyzje, bo zaprzestanie pracy oznaczałoby paraliż. Jednak w związku z pandemią, wszędzie są wprowadzane obostrzenia. Sesje mają być krótkie i treściwe, a najważniejsze w nich jest dokonanie zmian budżetowych. Są nawet głosy, by radni odbywali sesje w postaci telekonferencji, bez konieczności obecności na sali obrad. I może w przyszłości tak się stanie. Na razie nie są zapraszani goście, a szefowie rad apelują, by na posiedzenia nie przychodziły osoby postronne, a mieszkańcy korzystali z możliwości oglądania transmisji w internecie. Przyjmuje się, że na sali powinny być osoby niezbędne w procesie procedowania uchwał. Fot. poglądowe: sesja Rady Gminy Osiek Mały

 

W najbliższą środę, 25 marca br, o godz. 16:00, odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Kole. „W związku z zagrożeniem epidemicznym, proszę Mieszkańców, którzy chcieliby być obecni na posiedzeniu Rady Miejskiej w Kole, o zastosowanie się do obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i pozostanie w domach w celu ograniczenia do niezbędnego minimum bezpośredniego kontaktu. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.kolo.pl będzie prowadzona transmisja „na żywo” obrad. Zachęcam do wybrania takiej formy uczestnictwa w obradach. Proszę o poważne potraktowanie sprawy”. – apeluje do mieszkańców stolicy powiatu Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Tomasz Sobolewski.

Podobnie inni samorządowcy apelują do mieszkańców o rozsądek, stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, a – jeśli to możliwe – o oglądanie obrad dzięki transmisjom.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Myronevita
3 lat temu

free chatting for marriage
[url=”http://freedatingsitesus.com/?”]dating personal ads [/url]

cheap flights
3 lat temu

Do you have any video of that? I’d care to find out more details.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526