Będą tworzyć w Kole Punkt Informacji Turystycznej!

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2020

Jeszcze w tym roku, w budynku Starostwa Powiatowego w Kole, powstanie z prawdziwego zdarzenia Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej. Taką deklarację złożył w ubiegłym roku Starosta Kolski Robert Kropidłowski, a pomoc w tym przedsięwzięciu zadeklarował najbardziej znany kolski regionalista Pana Kazimierz Kasperkiewicz. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tego przedsięwzięcia. Delegacja z Koła odwiedziła niedawno Muzeum Miasta Turku i turecki Punkt Informacji Turystycznej, by zobaczyć jak funkcjonuje w sąsiednim mieście.

Do Turku udali się: Sylwester Chęciński – Wicestarosta Kolski oraz dwaj regionaliści: Kazimierz Kasperkiewicz oraz Jacek Skrycki, który studiował turystykę i ukończył 2 letni kurs przewodnicki, zostając licencjonowanym przewodnikiem turystycznym.

Panowie odwiedzili Muzeum w Turku, rozmawiali z jego pracownikami i dyrekcją, przyglądali się jak jest zorganizowany i jak funkcjonuje tamtejszy Punkt Informacji Turystycznej. Jak twierdzą, z wyjazdu są bardzo zadowoleni i wiele się dowiedzieli.

Kolski punkt, podobnie jak ten w Turku, będzie współpracował z Wielkopolską Organizacją Turystyczną w Poznaniu.

Punkt Informacji Turystycznej w Turku rozpoczął swoją działalność 26 maja 2012 roku w przebudowanym gmachu Muzeum Rzemiosła Tkackiego (obecnie Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera).

Do głównych zadań Punktu należy udzielanie kompleksowych informacji o :

  • Turku i okolicach
  • Imprezach kulturalnych, cyklicznych, sportowych odbywających się w Turku i okolicach
  • Konkursach, wystawach organizowanych przez Muzeum Rzemiosła Tkackiego

Punkt prowadzi również sprzedaż książek związanych z naszym regionem, wydawnictw turystycznych (mapy, przewodniki turystyczne).

Źródło: Powiat Kolski oraz http://www.muzeum.turek.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
fotos bei lovoo löschen

lovoo standort wechseln lovoo login email http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

browse tinder for free , browse tinder for free
tinder app

Myronevita
2 lat temu

free dating near you
dating website

as
as
4 lat temu

Z wypowiedzi redaktora wnioskuję , że punkt informacji to idealne miejsce pracy dla autora – pana Mariusza. I o to chodzi. Nie daje się w mieście, to może w powiecie.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Najważniejsze zaś -jak pisze gość rodzaju żeńskiego-, jest jedno: „…. w takim punkcie powinny pracować miłe młode panie.”
To się nazywa „w punkt”!

ola
ola
4 lat temu

Trzeba znaleźć etat dla Jacusia ,przecież już tyle obleciał i nigdzie go nie chcieli? Po co nam taki podmiot? nie wystarczą foldery? aż tak dużo mamy zabytków? by tworzyć dodatkowy stołek?Dwa zabytkowe kościoły i ruiny zamku-to każdy sobie wyczyta w internecie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Szanowna pani proszę nie denerwować Pana Mariusza

Gość
Gość
4 lat temu

Nie do końca bym się z Panem redaktorem zgodziła. Przede wszytskim napisałam, że nie zaproszono nikogo z miasta. Oczywiście, że nie musi być burmistrz, ale wyraźnie widać, że nie było nikogo z Urzędu Miasta. Po drugie, miejsce Punktu jest ważne. Powinien on być usytuowany tam, gdzie są najcenniejsze zabytki, a więc na Starym Mieście, a jedynym budynkiem należącym tam do Powiatu jest stojący pusty budynek po szkole trzydziestce”. (niezbyt ciekawe miejsce). Dlatego miejsce jest istotne. Punkt mógłby być narazie np w ratuszu, ale widzę, że nikt z miastem nie chce rozmawiać. W takim punkcie, z całym szacunkiem, ale powinni pracować młodzi ludzie…

Gość
Gość
4 lat temu

Po pierwsze w takim punkcie powinny pracować miłe młode panie. Po drugie dziwi mnie czemu powiat nie zaprosił nikogo z miasta, a tym bardziej burmistrza: historyka i regionalisty, autora wielu opracowań o naszym mieście i powiecie. Po trzecie: gdzie taki punkt by się mieścił??? W Starostwie powiatowym?? Bo Muzeum podlega pod miasto…

as
as
4 lat temu

Z całym szacunkiem dla osoby profesora Kasperkiewicza i jego dorobku ale uważam, że ci panowie – profesor i pan Jacek nie powinni zabierać się za tworzenie punktu informacji turystycznej. Dlaczego? Ma to być punkt informacji turystycznej, a nie historycznej.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Powiat ma swoje muzeum?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526