Jeszcze w tym roku, w budynku Starostwa Powiatowego w Kole, powstanie z prawdziwego zdarzenia Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej. Taką deklarację złożył w ubiegłym roku Starosta Kolski Robert Kropidłowski, a pomoc w tym przedsięwzięciu zadeklarował najbardziej znany kolski regionalista Pana Kazimierz Kasperkiewicz. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tego przedsięwzięcia. Delegacja z Koła odwiedziła niedawno Muzeum Miasta Turku i turecki Punkt Informacji Turystycznej, by zobaczyć jak funkcjonuje w sąsiednim mieście.
Do Turku udali się: Sylwester Chęciński – Wicestarosta Kolski oraz dwaj regionaliści: Kazimierz Kasperkiewicz oraz Jacek Skrycki, który studiował turystykę i ukończył 2 letni kurs przewodnicki, zostając licencjonowanym przewodnikiem turystycznym.
Panowie odwiedzili Muzeum w Turku, rozmawiali z jego pracownikami i dyrekcją, przyglądali się jak jest zorganizowany i jak funkcjonuje tamtejszy Punkt Informacji Turystycznej. Jak twierdzą, z wyjazdu są bardzo zadowoleni i wiele się dowiedzieli.
Kolski punkt, podobnie jak ten w Turku, będzie współpracował z Wielkopolską Organizacją Turystyczną w Poznaniu.
Punkt Informacji Turystycznej w Turku rozpoczął swoją działalność 26 maja 2012 roku w przebudowanym gmachu Muzeum Rzemiosła Tkackiego (obecnie Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera).
Do głównych zadań Punktu należy udzielanie kompleksowych informacji o :
- Turku i okolicach
- Imprezach kulturalnych, cyklicznych, sportowych odbywających się w Turku i okolicach
- Konkursach, wystawach organizowanych przez Muzeum Rzemiosła Tkackiego
Punkt prowadzi również sprzedaż książek związanych z naszym regionem, wydawnictw turystycznych (mapy, przewodniki turystyczne).
Źródło: Powiat Kolski oraz http://www.muzeum.turek.pl
lovoo standort wechseln lovoo login email http://lovooeinloggen.com/
browse tinder for free , browse tinder for free
tinder app
free dating near you
dating website
Z wypowiedzi redaktora wnioskuję , że punkt informacji to idealne miejsce pracy dla autora – pana Mariusza. I o to chodzi. Nie daje się w mieście, to może w powiecie.
Proszę sobie nie żartować, bo ja przestanę żartować. Nie szukałem ani nie szukam pracy ani w mieście, ani w powiecie. Ja mam co robić. Nie życzę sobie chorych i złośliwych insynuacji.
Najważniejsze zaś -jak pisze gość rodzaju żeńskiego-, jest jedno: „…. w takim punkcie powinny pracować miłe młode panie.”
To się nazywa „w punkt”!
Trzeba znaleźć etat dla Jacusia ,przecież już tyle obleciał i nigdzie go nie chcieli? Po co nam taki podmiot? nie wystarczą foldery? aż tak dużo mamy zabytków? by tworzyć dodatkowy stołek?Dwa zabytkowe kościoły i ruiny zamku-to każdy sobie wyczyta w internecie.
Przykre jest, gdy czyta się tak złośliwe, a do tego niekompetentne komentarze. By oceniać kogoś lub coś, wypada się znać i mieć chociażby elementarną wiedzę. Opinia, że w Kole jest mało zabytków jest – delikatnie mówiąc – szokująca. Jeszcze bardziej zaskakujące jest, gdy ktoś pisze takie brednie, że zabytki w Kole to „dwa kościoły i ruiny zamku”. Takich rzeczy nie wyczyta się nawet w Internecie, bo wszystkie źródła internetowe, które znam, wyraźnie podają o wiele więcej kolskich zabytków. Wymienię tylko te ważniejsze: Fara, Kościół i Klasztor OO. Bernardynów, Zamek KRÓLEWSKI, RATUSZ, Sejmik, drewniany spichlerz, kościółek pw. Przemienienia Pańskiego na cmentarzu, kościół ewangelicki, budynek dworca PKP, willa Freudenreicha, dawna pastorówka. I wiele innych mniejszej rangi. Nie jest przypadkiem, że – dzięki obecnemu burmistrzowi-historykowi, oficjalnym hasłem miejskim jest: „Miasto Koło gdzie zabytki naokoło”. Trzeba być zupełnym ignorantem, by twierdzić coś innego. A do tego powstający Punkt Informacji Turystycznej ma być punktem POWIATOWYM, a więc dla wszystkich miast i gmin Powiatu Kolskiego. W całym naszym powiecie zabytków oraz ciekawych miejsc historycznie i turystycznie jest wielokrotnie więcej.
Szanowna pani proszę nie denerwować Pana Mariusza
Nie do końca bym się z Panem redaktorem zgodziła. Przede wszytskim napisałam, że nie zaproszono nikogo z miasta. Oczywiście, że nie musi być burmistrz, ale wyraźnie widać, że nie było nikogo z Urzędu Miasta. Po drugie, miejsce Punktu jest ważne. Powinien on być usytuowany tam, gdzie są najcenniejsze zabytki, a więc na Starym Mieście, a jedynym budynkiem należącym tam do Powiatu jest stojący pusty budynek po szkole trzydziestce”. (niezbyt ciekawe miejsce). Dlatego miejsce jest istotne. Punkt mógłby być narazie np w ratuszu, ale widzę, że nikt z miastem nie chce rozmawiać. W takim punkcie, z całym szacunkiem, ale powinni pracować młodzi ludzie…
Szanowna Pani (tam się domyślam). Ma Pani prawo nie zgadzać się z tym i z wszystkim innym. Jest demokracja, więc każdemu wolno mieć swoje zdanie. Ale ja rozumiem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej jako „POWIATOWY”, a nie „miejski”. Dostrzega Pani różnicę??? Myślę, że taki jest zamysł. Powiat to nie tylko Miasto Koło, ale też Miasto i Gmina Kłodawa, Miasto i Gmina Dąbie, Miasto i Gmina Przedecz oraz pozostałe gminy wiejskie, których jest kilka. Więc jak Pani sobie to wyobraża? W tym punkcie będą dostępne informacje o każdym z tych miast i każdej z gmin. W Ratuszu mógłby być miejski Punkt Informacji Turystycznej, ale nie powiatowy tylko miejski. Jeśli chce Pani zadawać więcej pytań, polecam bezpośredni kontakt ze Starostą Kolskim lub Wicestarostą. Nie widzę dalszego sensu tej dyskusji o sprawach oczywistych. Pozdrawiam. MK
Po pierwsze w takim punkcie powinny pracować miłe młode panie. Po drugie dziwi mnie czemu powiat nie zaprosił nikogo z miasta, a tym bardziej burmistrza: historyka i regionalisty, autora wielu opracowań o naszym mieście i powiecie. Po trzecie: gdzie taki punkt by się mieścił??? W Starostwie powiatowym?? Bo Muzeum podlega pod miasto…
Myślę, że burmistrz m. Koła dr Witkowski ma wiele innych swoich spraw i nie ma co go angażować w takie wyjazdy. To dopiero rozeznawanie tematu. A co do umiejscowienia Punktu, to wszystko wyjaśni się wkrótce. Taki Punkt nie musi być przy Muzeum. Tym bardziej, że obecna siedziba kolskiego Muzeum jest ciasna, a nowa będzie gotowa pewno za jakieś 3 lata, raczej nie wcześniej. Trudno czekać 3 lata bezczynnie, skoro pomysł padł i można go już realizować. Pozdrawiam. MK
Z całym szacunkiem dla osoby profesora Kasperkiewicza i jego dorobku ale uważam, że ci panowie – profesor i pan Jacek nie powinni zabierać się za tworzenie punktu informacji turystycznej. Dlaczego? Ma to być punkt informacji turystycznej, a nie historycznej.
Powiat ma swoje muzeum?