Panie po raz czwarty powiedziały STOP przemocy

Autor: kurier-kolski.pl | 18.02.2020

Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet opowiedziały się panie poprzez udział w przedsięwzięciu „Nazywam się Miliard”. Przeciwprzemocową akcję w Kole zorganizowała po raz czwarty p. Adrianna Brzoska. W całej Polsce akcję „Nazywam się Miliard. One Billion Rising” prowadzi Fundacja Feminoteka, a w Kole – Adrianna Brzoska, która jest koordynatorką organizacji w naszym mieście.

 

– W tym roku także domagamy się zmiany definicji gwałtu. Chcemy, by to nie kobieta musiała udowadniać, że zaprotestowała, nie wyraziła zgody na seks, kontakty intymne, ale żeby to sprawca udowodnił, że była zgoda z jej strony. Akcją przekazujemy społeczeństwu, że tylko „tak” oznacza zgodę, że seks bez zgody to gwałt – powiedziała Adrianna Brzoska.

Tegoroczna akcja miała miejsce w Walentynki. Rozpoczął ja tradycyjnie już wspólny taniec w plenerze – dający moc, poczucie wspólnoty i siłę do dalszych działań. Wyrażał sprzeciw wobec przemocy i okazywał solidarność z jej ofiarami.

W ramach akcji zaplanowano także wykłady nt.: „Przemoc w świetle prawa” (Maciej Rosiak, radca prawny), „Zrozumieć przemoc” (Maria Ugarenko-Kupińska, spec. ds. przeciwdziałania przemocy) – wygłoszone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole oraz instruktaż samoobrony, który przeprowadzony został przez funkcjonariuszy Policji. W trakcie trwania akcji dyżurował przedstawiciel MOPS w Kole.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , tinder sign up
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder online , tinder date
tinder sign up

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526